Test na spostrzegawczość: Która gęś jest inna od reszty?

Testy na spostrzegawczość mogą czasem być nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli odczuwasz zaniżenie koncentracji lub zmęczenie. Ćwiczenia są też dobrą formą do pobudzenia umysłu do myślenia. Oto jedna z trudnych zagadek. Twoim zadaniem jest znalezienie drobnego detalu, którego normalne oko nie dostrzeże. Powodzenia!

Jak szybko znajdziesz różnicę?
Jak szybko znajdziesz różnicę?Opracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Tylko osoba o sokolim wzroku rozwiąże ten test na spostrzegawczość

Dzisiaj przedstawimy ci jeden z naszych prostszych testów na spostrzegawczość. Czas, w jakim odpowiesz, określi poziom twojej dociekliwości. Pamiętaj, że na wykonanie zadania masz tylko 10 sekund. Jednak potraktuj to ćwiczenie, jako formę zabawy. Spójrz na powyższy obrazek, który przedstawia cztery rzędy gęsi. Jedna z nich różni się od pozostałych. Twoim zadaniem jest znalezienie tej różnicy. Gotowy? Start!

Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy na spostrzegawczość
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy na spostrzegawczośćOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać nasz test na spostrzegawczość? Gratulacje! Oznacza to, że świetnie sobie radzisz z dostrzeganiem drobnych szczegółów. Jednak jak szybko udało ci się tego dokonać? Sprawdź, jak czas świadczy o twoich umiejętnościach:

  • mniej niż 5 sekund — jesteś osobą o niebywałej spostrzegawczości i trudno jest coś przed tobą ukryć; 
  • 5-10 sekund — jesteś człowiekiem spostrzegawczym, jednak warto nad tym jeszcze popracować, gdyż niektóre sprawy mogą być dla ciebie niezauważalne;
  • Więcej niż 10 sekund — twoja spostrzegawczość uległa pogorszeniu i należy się jej przyjrzeć. Regularne wykonywanie zagadek może ci w tym pomóc.

Jeśli jednak nie udało ci się znaleźć gęsi różniącej się od reszty, to nic się nie stało. Na naszą koncentrację i spostrzegawczość wpływa wiele czynników, takich jak stres lub zmęczenie. Być może ten dzień był dla ciebie trudny?  Nie zniechęcaj się do kolejnych łamigłówek, następnym razem będzie lepiej! Dziękujemy za udział w zabawie, a poniżej na obrazku sprawdzisz prawidłową odpowiedź. Gęś różni się kolorem oczu i obwódki.

Poprawna odpowiedź
Poprawna odpowiedźOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas