Test wiedzy: Tylko osoba o szerokim zasobie słownictwa ułoży wyraz z rozsypanki

Już dobiega koniec majówki, więc stopniowo trzeba wracać do normalności. Pobudź swój mózg do myślenia w naszym teście wiedzy. Takie ćwiczenie może okazać się bardzo pomocnicze w rozbudzeniu umysłu po długim odpoczynku. Tego typu zadania poprawiają także koncentrację i wpływają pozytywnie na samopoczucie. Czy sprostasz naszemu wyzwaniu? Powodzenia!

Rozwiążesz zagadkę w wyznaczonym czasie?
Rozwiążesz zagadkę w wyznaczonym czasie?opracowanie własneINTERIA.PL

Jak dobrze władasz polszczyzną? Sprawdź to w naszym teście wiedzy!

Majówka już się kończy, zatem warto zacząć przygotowywać się do powrotu do pracy. Pomocnicze będą różnorodne zagadki, ćwiczenia, quizy, czy testy, które pobudzają szare komórki do myślenia. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, w której będziesz musiał wykazać się logicznym myśleniem, kreatywnością oraz znajomością języka polskiego. Musimy przyznać, że zadanie nie należy do najprostszych.

Poniżej znajdziesz rozsypankę liter, które nie znalazły się tam przypadkowo. Postaraj się ułożyć wyraz w mniej niż 10 sekund. Od teraz musisz wykazać się skupieniem. Gotowy? Start!

e r o n y z c i e n u g n
Chcesz poznać nasze pozostałe łamigłówki? Kliknij w obrazek!
Chcesz poznać nasze pozostałe łamigłówki? Kliknij w obrazek!opracowanie własneINTERIA.PL

Poprawna odpowiedź

Udało ci się rozwikłać naszą trudną zagadkę? Gratulacje! Oznacza to, że nie dałeś odpocząć swoim komórką w czasie majówki. Jeśli jednak nie sprostałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Pamiętaj, że odpoczynek jest nam również bardzo potrzebny, a zwłaszcza do regeneracji organizmu. Wierzymy, że po zasłużonym odpoczynku jesteś gotów do pracy i nowych zadań. Jeśli jesteś ciekaw, jaka odpowiedź kryje się w naszej rozsypance, to znajdziesz ją poniżej. Dziękujemy za udział w zabawie!

Prawidłowe rozwiązanie to: neurogeniczny

Neurogeniczny — odnosi się do różnych procesów i zjawisk związanych z rozwojem, funkcjonowaniem oraz strukturą układu nerwowego, obejmujących m.in. rozwój komórek nerwowych, aktywność neuronów oraz wpływ czynników neurologicznych na funkcjonowanie organizmu.

Interesują cię podobne zagadki? Sprawdź TO!

Dr Zuzanna Jagiełlo i prof. Marta Szulkin o krabach, które mają domy z plastikuINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas