Test na inteligencję. Rozwiąże go tylko osoba o szerokim zasobie słownictwa

Język jest głównym narzędziem komunikacji, więc umiejętność precyzyjnego wyrażania myśli i uczuć za pomocą słów jest kluczowa w relacjach międzyludzkich. Ponadto wpływa na naszą zdolność czytania, pisania, rozumienia tekstu i przyswajania wiedzy. Uważasz, że bardzo dobrze władasz językiem polskim? Sprawdź to za pomocą naszego testu IQ. Powodzenia!

Czy znasz to słowo?
Czy znasz to słowo? opracowanie własneINTERIA.PL

Tylko osoby o szerokim zasobie słownictwo rozwiążą ten test IQ

Język jest ważnym elementem naszej tożsamości kulturowej i narodowej. Poprzez umiejętne operowanie polszczyzną, możemy wyrażać nasze wartości, tradycje i historię. Dzięki temu język staje się nośnikiem dziedzictwa kulturowego, który przekazujemy kolejnym pokoleniom. Jak dobrze posługujesz się językiem polskim? Sprawdź to za pomocą naszego testu na inteligencję. Spójrz na poniższą rozsypankę liter i postaraj się ułożyć wyraz w mniej niż 10 sekund. Gotowy? Start!

a i z o o s l g o
Kliknij w obrazek i poznaj nasze pozostałe łamigłówki
Kliknij w obrazek i poznaj nasze pozostałe łamigłówkiopracowanie własneINTERIA.PL

Poprawne rozwiązanie

Podołałeś naszemu wyzwaniu? Gratulacje! Oznacza to, że świetnie władasz językiem ojczystym. Jeśli jednak nie udało ci się prawidłowo rozwiązać naszej łamigłówki, to nic się nie stało. Na naszą koncentrację wpływa wiele czynników, takich jak stres lub zmęczenie. Niektóre słowa mogą być nam mniej znane, gdyż nie posługujemy się nimi w naturalnym środowisku. Poniżej poznasz poprawne rozwiązanie.

sozologia

Sozologia — dziedzina nauki zajmująca się zarówno aktywną, jak i bierną ochroną środowiska naturalnego. Termin ten wywodzi się z greckich słów "sódzein", oznaczającego ochronę, oraz "lógos", co oznacza naukę. Sozologia bada różne metody i narzędzia dostępne do ochrony przyrody oraz promowania zrównoważonego wykorzystania jej zasobów.

Sarsa szczerze o polskim szkolnictwie: Wychodzisz z bagażem smutku. "Zdanowicz pomiędzy wersami"INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas