Reklama

To już niemal pewne. Taka pogoda czeka nas na Boże Narodzenie

Za niecały miesiąc będziemy obchodzić Boże Narodzenie, a w związku z tym wiele osób zadaje sobie pytanie, czy tegoroczne święta będą białe. I choć w niektórych regionach Polski leży już spora pokrywa śniegu, a prognozy wskazują, że w najbliższych dniach znowu sypnie białym puchem, to jednak w połowie grudnia możemy spodziewać się powrotu jesieni.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

W czwartek czeka nas zachmurzenie umiarkowane i duże, a temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około - 1 stopnia w centrum, do jednej kreski powyżej zera w rejonie Wybrzeża - wynika z prognozy IMGW.

Z kolei w piątek zacznie napływać nieco cieplejsze i wilgotne powietrze. W związku z przemieszczającym się frontem atmosferycznym zachmurzenie będzie duże i całkowite. W całym kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem, stopniowo przechodzące w deszcz. Przejściowo wystąpią marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź - czytamy na imgw.pl.

Reklama

W sobotę i niedzielę pogoda nie ulegnie większej zmianie, ale wiatr w rejonie Wybrzeża w porywach może osiągać do 75 km/h.  Możliwe są zawieje śnieżne.

Czytaj także: Skutków ich siły często nie da się przewidzieć. Jak powstają groźne orkany?

Prognoza pogody na początek grudnia

Jak informuje portal twojapogda.pl - w pierwszej połowie przyszłego tygodnia zima pogłębi się jeszcze bardziej. Całodobowy mróz sprawi, że śniegu będzie powoli przybywać i nie będzie się chciał roztopić. W dodatku temperatury coraz częściej będą spadać nocami i o porankach poniżej -10 stopni Celsjusza.

Ponadto niewykluczone, że w środę i czwartek w Polsce wystąpią spore opady śniegu, którego może przybyć nawet 30 cm. Noce mogą być bardzo zimne, bo termometry wskażą aż do 20 kresek poniżej zera.

Jaka pogoda na Boże Narodzenie?

Dla wszystkich miłośników białych świąt nie mamy najlepszych wiadomości. Jak wskazuje twojapogoda.pl - "Około 10 grudnia nastąpi nagła i silna odwilż. Do 15 grudnia zima powinna opuścić Polskę, ustępując miejsca aurze typowej dla późnej jesieni, czyli częstym i obfitym opadom deszczu oraz dodatnim temperaturom. Śnieg szybko się roztopi i wrócą szare, brzydkie krajobrazy".

Taka pogoda ma się utrzymać w Polsce do początku przyszłego roku i co ciekawe - sumy opadów będą nawet dwukrotnie większe, niż wynosi norma dla tego okresu, a średnie temperatury powietrza o 1-3 stopnie wyższe - informuje twojapogoda.pl. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda | Boże Narodzenie | śnieg | jesień | zima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy