Reklama

IMGW wydał ostrzeżenia. Atak zimy w kilku regionach Polski. Spadnie nawet 25 cm śniegu

Listopadowy atak zimy nie odpuszcza. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu i trudnymi warunkami na drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla kilku regionów Polski.

Pogoda na wtorek 28 listopada

Wielu nie spodziewało się, że pierwszy śnieg spadnie w Polsce w listopadzie. Jak się okazało, zima nie chce dać o sobie zapomnieć, a w wielu regionach nie brakuje białego puchu. 

"Dziś w ciągu dnia strefa opadów śniegu pozostawać będzie w południowej połowie Polski i kończyć się na linii miast takich jak: Zielona Góra-Kalisz-Łódź-Siedlce. Miejscami na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu spadnie dziś do 12 cm śniegu, a za całą ważność ostrzeżeń może to być od 10-15 cm do nawet 25 cm śniegu. Strefa opadów przesuwa się z zachodu na wschód" - przekazał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

We wtorek 28 listopada na północnym wschodzie termometry wskażą maksymalnie od -5 st. C. W centrum Polski około -1 st. C., a na Podkarpaciu do 2 st. C. 

Reklama

Zobacz także: Prognoza pogody na Święta Bożego Narodzenia. Ekspert odpowiada, czy możemy liczyć na śnieg

Zima nie odpuszcza. IMGW wydał ostrzeżenia

28 listopada stoi pod znakiem intensywnych opadów śniegu, a wszystko to przez niż Oliver. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Obecnie obowiązują w niektórych powiatach leżących na terenie siedmiu województw: 

  • lubuskiego,
  • dolnośląskiego,
  • opolskiego,
  • śląskiego,
  • małopolskiego,
  • podkarpackiego,
  • lubelskiego.

Dodatkowo 28 listopada o godz. 14.00 w województwie podkarpackim zacznie obowiązywać ostrzeżenie przed marznącymi opadami. 

Zobacz także: Prosty sposób na zamarznięte drzwi w samochodzie. Ten produkt kupisz za 10 zł w aptece

Intensywne opady śniegu mogą znacząco pogarszać warunki na drogach. Warto na bieżąco monitorować alerty wydawane przez IMGW i sprawdzać czas ich obowiązywania. 

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zima | pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy