Reklama

Reklama

Tomasz Lis nie jest już naczelnym "Newsweek Polska". Nagłe zakończenie współpracy

"Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy" - podano w dzisiejszym komunikacie. Dziennikarz sprawował funkcję redaktora naczelnego "Newsweek Polska" przez 10 lat. Żadna ze stron nie podała powodów nagłej decyzji. Tomasz Lis zdecydował się jednak skomentować sprawę za pośrednictwem Twittera. „Newsweek jest w doskonałych rękach” – zaznaczył.

Z informacji przekazanych opinii publicznej w dzisiejszym komunikacie wynika, że Tomasz Lis z dniem 24 maja 2022 roku przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego "Newsweek Polska". Dziennikarz nie będzie już dłużej prowadzić podcastu "Świat_PL", a w związku z tym zakończenie współpracy z Ringier Axel Springer Polska można uznać za całkowite.

Przyczyn nagłej decyzji nie ujawniono. Powiadomiono jednak, że dopóki nie zostanie wybrany oficjalny następca Tomasza Lisa, obowiązki redaktora naczelnego w "Newsweek Polska" pełnić będzie obecnie wicenaczelny, a więc Dariusz Ćwiklak.

Reklama

Tomasz Lis skomentował nagłą zmianę na Twitterze. We wpisie dziennikarz nie podał jednak powodów decyzji. "Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" - zaznaczył Tomasz Lis.

Nagła decyzja może dziwić między innymi ze względu na długi staż na stanowisku redaktora naczelnego. Tomasz Lis pełnił tę funkcję aż dziesięć lat - dokładnie od 26 marca 2012 roku. Oczywiście wcześniej dziennikarz był związany także z innymi redakcjami,  między innymi z tygodnikiem "Wprost", którym także kierował.

Zobacz również: Tomasz Lis nie będzie redaktorem naczelnym "Newsweeka"

Zawirowania w życiu prywatnym. Ostatnie lata były dla Tomasza Lisa wyjątkowo trudne

Tomasz Lis przez wiele lat był mężem Kingi Rusin. Para pobrała się w 1994 roku i doczekała się dwóch córek - starszej Poli oraz młodszej Igi. Związek dziennikarskiej pary nie przetrwał próby czasu. Tych dwoje rozwiodło się w 2006 roku w atmosferze skandalu. Zaledwie rok później Tomasz Lis poślubił bowiem Hannę Smoktunowicz - niegdyś przyjaciółkę Kingi Rusin.

Zobacz również: Kinga Rusin tak żyje po odejściu z telewizji. Jest zadowolona z decyzji?

Niestety małżeństwo Tomasza Lisa i Hanny Lis także należy już do przeszłości. Para zakończyła związek po 11 latach. Żadna ze stron nie zdecydowała się na ujawnienie konkretnych przyczyn rozstania. "Powiem krótko: niełatwo budować udane życie małżeńskie pod tak ogromną presją, jakiej był poddany nasz związek z Tomaszem. Nie tylko medialną, zaznaczę. Dziwię się ludziom, którzy przeprowadzają wiwisekcję swoich związków na łamach mediów. Często po latach od rozstania. Ja nie zamierzam" - zdradziła Hanna Lis w rozmowie z magazynem "Pani".

Tomasza Lis niedawno borykał się z poważnym problemami zdrowotnymi. Dwa lata temu, niespodziewanie dostał udaru. Trafił do szpitala, a jego stan był poważny. Żmudna rehabilitacja i pomoc najbliższych sprawiły, że odzyskał siły i powrócił do aktywności zawodowej. 

Zobacz również: Hanna Lis chwali się domem! Fani patrzą na coś innego!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Lis | Kinga Rusin | Hanna Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama