Reklama

Tylko nieliczni znajdą poprawną odpowiedź na tę zagadkę. Ile wynosi liczba trzy?

Oto zagadka, która pojawiła się w teście na inteligencję. Choć może wydawać się łatwa, to tylko pięć procent osób, które ją rozwiązują, znajdą poprawną odpowiedź. Czy jesteś w stanie obliczyć ile wynosi liczba 3?

Rozwiązywanie testów na inteligencję przynosi liczne korzyści, zarówno w sferze osobistego rozwoju, jak i w różnych aspektach życia. Te testy wymagają zdolności do myślenia, analizy, wnioskowania i rozwiązywania problemów. Regularne praktykowanie tych umiejętności może zwiększyć naszą zdolność poznawczą i podnieść ogólną ostrość umysłu. Testy inteligencji często zawierają zadania, które wymagają analizy i rozbijania informacji na czynniki pierwsze. To pomaga w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia oraz umożliwia bardziej efektywne rozwiązywanie problemów.

Reklama

Zobacz również: Test na inteligencję: Tylko pięć osób na sto podaje poprawną odpowiedź

95% poległo na tym teście na inteligencję. Pamiętaj o tej zasadzie

Przygotowaliśmy zagadkę intelektualną, która zdobyła ogromną popularność w sieci. Pomimo wydawałoby się prostej konstrukcji, ta łamigłówka okazuje się znacznie trudniejsza niż można by się było spodziewać. To zadanie było udostępniane wiele razy na mediach społecznościowych z twierdzeniem, że "95% osób nie jest w stanie go rozwiązać" i że "tylko geniusz" może znaleźć poprawną odpowiedź.

Twoim zadaniem jest znalezienie wzoru, który pozwoli rozwikłać zagadkę ile wynosi liczba trzy zgodnie z przedstawionym schematem. Zwróć uwagę na obrazek i zastanów się. Czy potrafisz zidentyfikować właściwy wzór i znaleźć poprawne rozwiązanie?

Zobacz również: Test na inteligencję: Tylko 10% zauważy błąd w 10 sekund

Tylko 5 osób na 100 zna odpowiedź na tę zagadkę. Oto poprawne rozwiązanie

By znaleźć poprawny wynik zagadki, najpierw należy zastanowić się nad wzorem przyjętym w obliczeniach. Jaki to wzór?

Ponieważ:

9(8) = 72
8(7) = 56
7(6) = 42
6(5) = 30
5(4) = 20
3(2) = 6

Oznacza to, że poprawna odpowiedź wynosi 6. Niektórzy wskazują również, że rozwiązanie może wynosić 12 lub 9 - są to błędne odpowiedzi, jednak często wybierane. Czy udało ci się rozwiązać to równanie? 

Zobacz również: Zagadka na inteligencję: Jaki dzień tygodnia będzie za 350 dni?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: test na inteligencję | zagadka matematyczna | test IQ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama