Reklama

Reklama

Utwory rozproszone

Utwory rozproszone ( Rekonesans) są poetyckim suplementem do wydanego w 2008 tomu Wierszy zebranych, o którym Andrzej Franaszek pisał, że jest do " [...] czytania od nowa i na nowo, czytania wielokrotnego i w różnych porządkach, do lektury będącej poszukiwaniem tego Herberta, który jest nam najbliższy."

Utwory rozproszone to w dużej części utwory wcześniej nie publikowane, odnalezione w Archiwum Zbigniewa Herberta i opracowane przez Ryszarda Krynickiego. "Wielu czytelników może być zaskoczonych, bo w tej książce znajdzie trochę innego Herberta. Przede wszystkim dlatego, że jest tu dużo młodzieńczych wierszy. Ale także dlatego, iż układając kolejne książki, poeta bardzo starannie wybierał utwory, zachowując te najbardziej "herbertowskie", a pomijając te z nich, które chociaż już opublikowane w czasopismach, miały inny charakter, inną tonację"- mówi Redaktor tomu.

Reklama

Zamysł kolejnego tomu pojawił się już podczas prac na Wierszami zebranymi i ostatecznie przybrał obecną formę. Suplement obejmuje wiersze powstałe na przestrzeni kilku dekad, począwszy od końca lat czterdziestych, oraz krótkie formy prozatorskie.

... "jeżeli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa"... zapraszamy więc do wędrówki.
Zbigniew Herbert
Utwory rozproszone ( Rekonesans)

Biblioteka Poetycka Wydawnictwa a5

Wydawnictwo a5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje