Reklama

Reklama

W Kielcach powstał mural oczyszczający powietrze

Wyjątkowe malowidło filtruje powietrze z mocą 250 drzew i powstało przy użyciu farb antysmogowych. Za tym projektem stoi bardzo ważne przesłanie!

Wszystko zaczęło się jesienią 2020 roku - ruszyła wtedy kampania "Kosmiczne wyzwanie", której twarzą został aktor Tomasz Kot. W spocie promocyjnym apelował on o zaangażowanie się w ochronę życia na naszej planecie, by przyszłe pokolenia nie musiały wkrótce szukać innej. Na początku tego roku Formaster Group, właściciel marki Dafi, rozpoczął pracę nad kolejnym projektem, który ponownie ma zwrócić naszą uwagę na szkody wyrządzane środowisku. Mocno działający na wyobraźnię mural jest już gotowy!

Malowidło przedstawiające astronautów - dorosłego i dziecko, szukających swojego miejsca na nowej, obcej planecie, ma nam przypominać, że wciąż "nie ma planety B" i naszym obowiązkiem jest dbanie o tą, którą otrzymaliśmy w prezencie. Mural znajduje się na ścianie wieżowca w centrum Kielc, należącego do Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Armatura. 

Reklama

Przedstawiciele Formaster Group przyznają, że projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców Kielc, co napawa ich dumą i mobilizuje do dalszej pracy dla dobra planety. Trzymamy za słowo i czekamy na kolejne takie akcje! 

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy programTUTAJ>>>

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mural | ochrona środowiska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy