Reklama

Reklama

W polskim lesie dostrzeżono dziwne zjawisko. Leśnicy uspokajają turystów

Turyści przechadzający się po polskich lasach nierzadko spotykają na ścieżkach dziwne twory. Nietypowo wyglądające grzyby czy rośliny to nie wszystko. Ostatnio Karkonoski Park Narodowy na swoim Facebooku opublikował zdjęcie kuriozalnego organizmu przypominającego galaretkę. Co to takiego?

Niezwykły twór w polskich lasach

Lasy skrywają w sobie wiele tajemnic i przedziwnych zjawisk. Najlepiej wiedzą o tym leśnicy, dlatego często za pośrednictwem mediów społecznościowych zdradzają więcej szczegółów na temat przyrodniczych "perełek". W lesie można spotkać zwierzynę i mnóstwo gatunków zdumiewających roślin, które niekiedy wyglądają niczym twory z kosmosu. Ostatnio na dziwacznie wyglądający "organizm" natrafili pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego, a o znalezisku postanowili poinformować w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Jak robić kupę w lesie? Nadleśnictwo podaje instrukcje. To nie żart

Reklama

Galaretka w lesie. Co to takiego?

Leśnicy dostrzegli coś, co wyglądem przypomina galaretkę. Na pierwszy rzut oka wygląda jak grzyb lub wydzielina mogąca pochodzić od leśnych zwierząt. Co ciekawe, zjawisko to nie ma nic wspólnego z tymi rzeczami. Eksperci postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości i uprzedzić turystów, mogących natrafić na taki widok.

Czytaj również: Kiedy spadnie pierwszy śnieg w Polsce? Synoptycy podali termin

Spożycie żabiego skrzeku nie stanowi zdrowego pożywienia dla zwierząt. W przewodzie pokarmowym bowiem pęcznieje i powoduje dyskomfort trawienny, dlatego organizm szybko się go pozbywa. Strawiony i wydalony przez leśną zwierzynę przybiera formę białej nieregularnej galarety. Eksperci wyjaśniają, że dokładne pochodzenie tego zjawiska nie jest jeszcze w 100 proc. udokumentowane, a hipotezy mogą być różne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polskie lasy | leśnicy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy