Reklama

Reklama

Jak robić kupę w lesie? Nadleśnictwo podaje instrukcje. To nie żart

Chociaż mogłoby się wydawać, że wypróżnianie się jest stosunkowo proste, a w związku z tym nie potrzeba specjalnej instrukcji, która mówiłaby jak to robić, nic bardziej mylnego. Nadleśnictwo Łupawa postanowiło opisać krok po kroku to, jak zrobić kupę w lesie. Problem wydaje się błahy, ale przedstawiciele jednostki organizacyjnej ostrzegają, że instrukcja nie jest żartem. „Próbujemy edukować społeczeństwo” – mówi nadleśniczy Mieczysław Miloch w rozmowie z mediami.

Jak zrobić kupę w lesie? Prawdopodobnie całe życie robiłeś to źle

Jak zrobić kupę w  lesie? Nadleśnictwo Łupawa stworzyło specjalną instrukcję, która w kilku krokach opisuje, co zrobić, gdy odwiedzający poczuje nagłą potrzebę. Instrukcja jest krótka - zawiera jedynie cztery, proste punkty.

Z ostatniego, piątego punktu możemy dowiedzieć się natomiast, dlaczego opisany wyżej sposób defekacji w lesie, jest prawidłowy. Grafika głosi, że kiedy robimy kupę tak, jak trzeba "wszyscy się cieszą". Kto dokładnie?

"TY - uff lżej...
LAS - wygląda tak,  jak dawniej.
ŻUK GNOJAŻ - zje twoją kupę. 
CI KTÓRZY PRZYJDĄ TU PO TOBIE - nie będą musieli oglądać papierzaków."

Reklama

To nie żart. "Lasy będą czystsze"

Zdjęcia z grafiką przedstawiającą instrukcję "Jak zrobić kupę w lesie?" trafiły do sieci. Internauci zaczęli robić sobie żarty ze wskazówek w niej zawartych. Tymczasem przedstawiciele Nadleśnictwa Łupawa zaznaczają, że sprawa jest poważna.

"Nie możemy postawić toalet w różnych miejscach lasu, dlatego próbujemy edukować społeczeństwo. Każdy lubi narzekać, że jest bałagan. Razem - z odrobiną humoru - możemy sprawić, że lasy będą czystsze" - zaznaczył nadleśniczy Mieczysław Miloch w rozmowie z portalem ibytow.pl 

Nadleśniczy zaznacza także, że po czystym lesie znacznie przyjemniej się spaceruje. "Jeśli poprzednik załatwi sprawę tak, jak powinien, to kolejna osoba nie spotka się z resztkami odchodów"  - przyznaje. I dodaje, że dobrze posprzątana kupa, jest także "zdrowa" dla  środowiska.

***
Zobacz również:

Las, który leczy. Czyli dlaczego ciągnie człowieka do natury?

Polacy ruszyli do lasów. Można na nich zarobić krocie

Znowu wstyd. Czy las musi tak wyglądać po grzybobraniu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Las | nadleśnictwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy