Reklama

Reklama

W sieci zawrzało: Poszło o alpaki w "Top Model". Michał Piróg komentuje

Wczorajszy odcinek "Top Model" wzbudził wiele kontrowersji. W jego drugiej części uczestnicy brali udział w sesjach zdjęciowych, a jedna z nich szczególnie zdenerwowała uczestników. Podczas sesji z alpakami, zwierzęta nie miały ochoty na współpracę. Internauci zauważyli, że zwierzęta były mocno ciągnięte za uprzęże i wykorzystywane niczym rekwizyty. Oburzenie dodatkowo podsycił fakt, że jurorzy uważają się za obrońców praw zwierząt. Sprawę skomentowali Michał Piróg i właścicielka zwierząt. Sytuacja wzbudziła oburzenie, w związku z czym TVN wydał oświadczenie.

Zestresowane alpaki w "Top Model". W sieci zawrzało

Od rana w internecie wrze w związku z wczorajszym odcinkiem "Top Model". Nie chodzi jednak o wyeliminowanych uczestników. Duże poruszenie wywołało pojawienie się w programie alpak. Podczas sesji zdjęciowej zwierzęta wierzgały i kopały uczestników, którzy nie mieli pojęcia, jak się z nimi obchodzić. Dodatkowo, były mocno ciągnięte za uprzęże. Wśród internautów zachowanie jurorów zostało mocno skrytykowane. Szczególnie, że Joanna Krupa i Michał Piróg są uważani za obrońców zwierząt.

Pod koniec odcinka sesję skomentował Dawid Woliński, sugerując, że była ona wyjątkowo trudna, właśnie ze względu na zwierzęta. 

Reklama

Uczestniczka sesji powiedziała: "Ta alpaka była niesforna, podskakiwała i na mnie całym ciężarem spadała." 

Realizatorzy, którzy nie zauważyli niczego złego w wykorzystaniu zwierząt, dodali filmik z nagrań na Instagrama, podpisując go ironicznie: "A niby takie miłe zwierzątka".

Rozwścieczyło to internautów, którzy zaczęli licznie krytykować zachowanie jurorów i całego teamu "Top Model": 

Michał Piróg zabrał głos w sprawie alpak

Michał Piróg, w rozmowie z Plejadą tak skomentował całą sytuację: 

Zapytany o to, czy zwierzęta się stresowały, odpowiedział: 

Dodał również:

Właścicielka alpak zabrała głos

Właścicielka alpak, które wystąpiły w programie, skomentowała sytuację na jednej z grup dla zwierząt na Facebooku. Napisała, że "zwierzęta musiały czekać ponad 1,5 h by w ogóle wejść na plan, przez co miały dosyć, zanim się tam pojawiły". Nie zorganizowano spotkania z alpakami, by uczestnicy mogli poznać zachowanie zwierząt. Według kobiety modele i modelki byli zestresowani, co udzielało się również zwierzętom.

Kobieta utrzymuje, że organizatorzy nie wzięli pod uwagę specyfiki zwierząt, potraktowali je raczej jako elementy wystroju zdjęcia i piękną scenografię. Właścicielka opisuje swoje zwierzęta jako w pełni zsocjalizowane, uważa, że nie ma możliwości, by zachowanie było winą alpak - na co dzień bardzo dobrze współpracują z ludźmi, ale "tylu dziwności na raz nigdy nie widziały". Podkreśla, że zwierzęta musiały współpracować z grupą nieznajomych ludzi, przez co były mocno zestresowane. Właścicielka farmy przestrzega również, że z telewizją trzeba uważać. Stwierdza, że gdyby wiedziała wcześniej, jak jej zwierzęta zostaną potraktowane, nie zgodziła by się.


"Oni widzieli pierwszy raz alpaki na oczy i dla nich to była pierwsza, bardzo stresująca sesja, skupili się na sobie. To bardziej problem twórców, że wyobrazili sobie piękną scenę w ogóle nie biorąc pod uwagę specyfiki zwierząt, żadnych konsultacji, przygotowań, choćby właśnie dać możliwość spotkania modeli z alpakami przed sesją, żeby się poznali. Alpaki weszły w już ustawioną scenę w tych paprociach, w grupę obcych dziwnie ubranych ludzi. Źle rozegrane. Ale to tv, duża produkcja, za dużo się tam nie podyskutuje..." - napisała na Facebooku.

TVN wydał oświadczenie

TVN wydał oświadczenie na Instagramie Top Model. Zaznacza w nim, że żadnemu zwierzęciu na planie zdjęciowym nie stała się krzywda.

Ciekawi jesteśmy Waszego zdania na ten temat.

***

Zobacz również:

Syn księdza w "Top Model" Paradował w butach na obcasie

Żona Kurka zgrabniejsza od Lewandowskiej? Bogini!

Aleksandra Żebrowska rozebrała się na Instagramie!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Top model | Michał Piróg | alpaki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy