Reklama

Reklama

Wątpliwy rytuał. Rozebrali dzieci, by sprowadzić na region deszcz

W dotkniętej suszą wiosce w regionie Bundelkhand w stanie Madhya Pradesh doszło do incydentu z udziałem dzieci. W ramach wiejskiego rytuału przywołującego deszcz sześć dziewczynek musiało przejść nago w procesji. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie.

Indyjskie rolnictwo jest uzależnione od deszczy monsunowych, dlatego też rytuały przywołujące opady nie są czymś nadzwyczajnym. Tym razem jednak krążące w sieci filmy ukazały rytuał, w którym wzięły udział także dzieci. 

Jak podaje BBC, sześć nagich dziewczynek z drewnianym trzonkiem na ramionach i przywiązaną do niego żabą, musiało przejść ulicami wioski. Podążały za nimi śpiewające kobiety. Procesja zatrzymywała się przy każdym domu. Wszystko to po to, by uspokoić boga deszczu i przywołać opady. 

O lokalnym rytuale została powiadomiona Krajowa Komisja Ochrony Praw Dziecka, która wystąpiła o raport do administracji dystryktu Damoh, w którym znajduje się wioska.

Reklama

Zdaniem władz rodzice dziewczynek zgodzili się na rytuał i sami brali w nim udział. Dodano także, że organy administracji mogą jedynie uświadamiać mieszkańców wsi o tym, że tego typu obrzędy nie przynoszą pożądanych efektów.

Mimo braku formalnej skargi policja wszczęła dochodzenie. Nadinspektor tamtejszej policji stwierdził, że działania w tej sprawie będą podjęte, jeśli doszło do zmuszenia dzieci do udziału w rytuale.

Czytaj więcej:

Zawód: "luksusowa żona". Jak się żyje w złotej klatce?

Niewidzialny most dla pieszych, czyli Most Mojżesza w Holandii

Zasady higieny podczas pandemii. Włosy trzeba myć codziennie?

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Indie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje