"Wczasy pracownicze", kolonie i biwaki. Ile pamiętasz z wakacji z czasów PRL'u? QUIZ

Tylko "dzieci PRL'u" pamiętają biwaki czy "wczasy pracownicze". Zaplanowanie wakacji w tamtym okresie nie należało do najprostszych zadań, gdyż nie każdego było na nie stać, a możliwości wyjazdów również były ograniczone. Dlatego wiele osób korzystało z form wypoczynku, jakie oferowały zakłady pracy. Tylko osoba urodzona w czasach PRL'u zdobędzie 14 punktów w naszym quizie!

Sprawdź się w naszym quizie!
Sprawdź się w naszym quizie! 123RF/PICSELZ archiwum Narodowego Archiwum Cyfrowego

Wakacje w czasach PRL

Osoby urodzone w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej miały ograniczone możliwości związane z urlopem wakacyjnym. Rodziny najczęściej decydowały się na "wczasy pracownicze", które były organizowane przez Fundusz Wczasów Pracowniczych. Polacy rzadko podróżowali poza granice kraju, przeważnie wypoczywali nad morzem, w górach lub na Mazurach. Dzieci często wyjeżdżały na kolonie.

Popularne było wtedy również spędzanie urlopu w uzdrowiskach, np. w Ciechocinku. Mimo wielu ograniczeń, które towarzyszyły osobom żyjącym w tamtym okresie, to jednak wakacje nie były wcale gorsze od tych obecnych. Dzięki kreatywności dorosłych, a także i dzieci, rozrywki na polskich podwórkach nie brakowało. Ile jesteś w stanie sobie przypomnieć na temat wakacji z czasów PRL'u? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie! 

QUIZ: Jak wyglądały wakacje w czasach PRL'u? Sprawdź jak dobrze je pamiętasz!

QUIZ: Jak wyglądały wakacje w czasach PRL'u? Sprawdź jak dobrze je pamiętasz!
Nietypowe pomysły na wakacje. Ile zapłacimy?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas