Reklama

Reklama

Wichury i nawałnice. Synoptycy ostrzegają: nadciąga załamanie pogody

Prognoza pogody dla Polski nie napawa optymizmem. Do naszego kraju nadciągają bowiem niebezpieczne burze i silny wiatr. Synoptycy ostrzegają, że pogoda zacznie się gwałtownie zmieniać już w piątek.

To ostatnie tak ciepłe i suche dni. Już w piątek pogoda diametralnie się zmieni. Czeka nas nie tylko załamanie pogody, ale również niebezpieczne zjawiska atmosferyczne, które potrwają nawet kilka dni.

To ostatni tak słoneczny dzień

W środku tygodnia pogodę nad Polską kształtował układ wysokiego ciśnienia, który w środę gościł nad centralną Polską, zaś w czwartek ruszył na południe, docierając nad wschodnie Bałkany. Dlatego też w czwartek w całym kraju możemy cieszyć się słoneczną i pogodną aurą.

Temperatura poszybuje w górę. Na wschodzie termometry wskażą od 20 do 22 st. C, a na zachodzie dobiją nawet do 27 st. C w cieniu. Z pogody musimy jednak skorzystać jak najszybciej. Już od jutra czeka nas bowiem duże załamanie.

Reklama

Zobacz również: To wydarzy się między 2022 a 2026 rokiem. Naukowcy ostrzegają!

Prognoza pogody: od piątku załamanie pogody

W nocy z czwartku na piątek pogodny wyż znad wschodnich Bałkanów odpuści, przesuwając się nad Morze Czarne i południową Rosję. Jego miejsce zajmie ośrodek niskiego ciśnienia, którego centrum będzie szybko zmierzać nad zachodnią Rosję. Niżowi towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które zahaczą o Polskę, przynosząc zmienną aurę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę ostrzeżeń I stopnia przed burzami dla kilku województw:

  • kujawsko-pomorskiego,
  • warmińsko-mazurskiego,
  • podlaskiego,
  • mazowieckiego,
  • lubelskiego.

Zobacz również: Rusza nabór do wojska. Kogo dotyczy?

Chłodny weekend

W sobotę, po przejściu chłodnego frontu, nad Polską zacznie wylewać się polarnomorski chłód. Temperatura spadnie do około 20 stopni w całym kraju.

Jeszcze chłodniej będzie w niedzielę. Wówczas termometry wskażą około 15 stopni.

Zobacz również: Od czerwca wyższe limity. Ile można dorobić do emerytury i renty?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | Prognoza pogody na piątek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy