Reklama

Reklama

Wróżby andrzejkowe: Czym jest linia Anioła Stróża?

Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami. To wieczór, podczas którego ważną rolę odgrywają wróżby andrzejkowe. Wiele osób wykorzystuje w tym celu wosk lub karty. Popularnością cieszy się również czytanie z dłoni.

Kiedy wypadają Andrzejki?

Andrzejki wypadają w wigilię świętego Andrzeja, czyli z 29 na 30 listopada. W tym roku jest to noc z poniedziałku na wtorek. Wiele osób tej nocy stawia na ostatnią huczną imprezę przed zbliżającym się Adwentem.

Popularne są wróżby andrzejkowe. Kiedyś były przeznaczone głównie dla niezamężnych dziewczyn i miały charakter matrymonialny. Obecnie cieszą się jednak zainteresowaniem wśród kobiet i mężczyzn w różnym wieku. 

Czym jest linia Anioła Stróża?

Uznaje się, że istotną rolę odgrywają linie znajdujące się na naszych dłoniach. Zgodnie z ludowymi wierzeniami mogą zdradzić szczegóły dotyczące m.in. naszej przyszłości.

Reklama

Wróżenie z dłoni to inaczej chiromancja. Eksperci potrafią rzucić okiem i odczytać cechy charakteru i osobowości. Siatka linii na dłoniach to kwestia indywidualna i u każdej osoby wygląda zupełnie inaczej. Na przykład tylko u niektórych osób widnieje tzw. linia Anioła Stróża. 

Uznaje się, że leży ona równolegle do linii życia, a osoby, które widzą ją na swojej dłoni, mają powód do radości. Otóż wierzy się, że taka osoba może z łatwością odnosić sukcesy, spełniać marzenia i realizować plany. Ponadto ma ona także symbolizować silny charakter oraz to, że nad taką osobą czuwa coś, co otacza ją opieką.

Uznano, że linii Anioła Stróża na prawej dłoni to nagroda za poprzednie wcielenie, które zostało przeżyte z dobrocią. Linia na lewej dłoni ma natomiast oznaczać, że jest odziedziczona po przodkach.  

Wróżby andrzejkowe

Podczas andrzejkowego wieczoru można wróżyć na wiele sposobów. Jednym z nich może być lanie wosku przez dziurkę od klucza lub przekłuwanie papierowego serca w celu poznania imienia przyszłej żony lub męża. 

Do andrzejkowego wróżenia można wykorzystać również monetę. Trafienie nią do naczynia może oznaczać, że nasze marzenie wkrótce się spełni. Oprócz tego popularnością wśród kobiet cieszą się wróżby z owoców. Wystarczy obrać jabłko, a skórkę przerzucić przez lewe ramię. Powinna ułożyć się w kształt pierwszej litery imienia przyszłego męża. 

Czytaj więcej:

Jak rozpoznać psa, który jest zmuszany do walk? Wystartowała kampania Stop Walkom Psów

Księżna Kate najbardziej nienawidziła jednej z partnerek Harry’ego

"Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie". Apel artystów i duchownego

Zobacz także:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: andrzejki 2021 | wróżby andrzejkowe | chiromancja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy