Reklama

Reklama

Wspólne mieszkanie przed ślubem? Ksiądz stawia sprawę jasno: to grzech nawet bez seksu

Czy para może mieszkać ze sobą przed ślubem? Większość osób uważa, że w ten sposób można lepiej się poznać. Jednak Kościół katolicki w tej sprawie ma jasne zdanie. Ks. Teodor Sawielewicz, który na YouTube dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami, skomentował tę kontrowersyjną kwestię. Zdaniem duchownego dzielenie mieszkania przed ślubem to niszczenie związku. Dlaczego?

Zakaz dzielenia mieszkania przed ślubem wydaje się przestarzały i niedzisiejszy. Większość par decyduje się zamieszkać razem przed zawarciem sakramentu małżeństwa, by lepiej się poznać i przyzwyczaić się do swojej obecności. Mimo to Kościół katolicki nie zamierza zmienić zdania w tej sprawie. Instytucja mówi jasno: wspólne mieszkanie przed ślubem to grzech.

Głos w tej sprawie zabrał ks. Teodor Sawielewicz. Duchowny  prowadzi na YouTube kanał o nazwie "Teobańkologia". Porusza w nim tematy związane z wiarą i kościołem. Filmy cieszą się dużą popularnością. "Teobańkologia" doczekała się aż 417 tys. subskrybentów.

Reklama

Wspólne mieszkanie przed ślubem? Ksiądz odpowiada

W jednym z sierpniowych filmów ksiądz postanowił poruszyć temat dzielenia mieszkania  przed ślubem. Już na wstępie zaznaczył, że takie zachowanie zakochanych jest nieodpowiednie i niepochwalane przez Kościół katolicki. Później przytoczył fragment Pisma Świętego, który - w jego odczuciu - wprost zakazuje wspólnego mieszkania, nawet jeśli nie wiąże się ono ze współżyciem. 

Ksiądz apeluje. "Uważaj, to niszczy twój związek"

W dalszej części filmiku ksiądz pozwolił sobie zinterpretować przytoczone wersety. Zaznaczył, że jego zdaniem fragment jest oczywisty i jasno mówi, że wystawianie się na pokusę jest grzechem. "Nawet jeśli decydujemy się, że tylko mieszkamy ze sobą i nie będziemy współżyć przed ślubem, to samo wystawanie się na okazję już jest grzechem. Tak naprawdę to jest grzech pychy" - zaznaczył.

Później ksiądz poszedł o krok dalej i zaznaczył, że według Jezusa wspólne mieszkanie negatywnie wpływa na związek, sukcesywnie go niszcząc. 

***
Zobacz również: 

Rodzice oburzeni. Lekcje religii osobno dla chłopców i dziewczynek

Młodzi Polacy odchodzą od Kościoła. "Patrzą w przyszłość, a Kościół w przeszłość"

Dziwne urządzenia w polskich kościołach. O co chodzi?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kościół | wspólne mieszkanie | grzech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy