Wspólnie pokonajmy raka

Rak. Straszne słowo i straszna choroba. Każdy z nas chyba obawia się, że pewnego dnia usłyszy taką diagnozę w odniesieniu do siebie lub swoich bliskich. I co wtedy?

article cover
materiały prasowe

Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie. Wychodzi naprzeciw lękom pacjentów i ich rodzin, oswaja z medyczną terminologią, pokazuje, że po chorobie, a nawet w jej trakcie można prowadzić prawie normalne życie. Łączy osobiste historie pacjentek z rzeczowymi wyjaśnieniami jednego z najlepszych polskich onkologów.

Co bardzo ważne - odnosi się do polskich realiów, w których jak najbardziej można wygrać z chorobą i spotkać wspaniałych lekarzy z prawdziwym powołaniem. Wstęp do książki napisał Kamil Durczok, który również był pacjentem profesora Składowskiego.

"Czytelniku - trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia".

Kamil Durczok

"To książka o raku, widzianym oczami wybitnego onkologa i dwu jego bystrych pacjentek, szczęśliwie wyleczonych. Mówi nam - w sposób przystępny i zajmujący - o chorobach nowotworowych i o tym, jak stawić im czoła. Rozprasza lęk, przywraca nadzieję".

Prof. Andrzej Szczeklik

INTERIA.PL/materiały prasowe

Prof. dr hab. med. KRZYSZTOF SKŁADOWSKI

Od 26 lat pracuje w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddziale w Gliwicach. Od 1997 roku pełni funkcję kierownika I Kliniki Radioterapii. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych opublikowanych w polskich i anglojęzycznych czasopismach naukowych i kilkuset referatów wygłoszonych na międzynarodowych i krajowych zjazdach onkologicznych. Jest jednym z najczęściej cytowanych w światowym piśmiennictwie polskich lekarzy-onkologów. Był stypendystą w National Cancer Institute w Londynie, wykładał w Royal Marsden Hospital w Londynie, w MD Anderson Cancer Center w Houston, w Beaumont Cancer Center w Detroit i na uniwersytetach: Tomasza Jeffersona w Filadelfii, w Tybindze i Kalifornijskim w Los Angeles. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego oraz Europejskiego i Amerykańskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej. Żonaty.

Krzysztof Składowski: Wspólnie pokonajmy raka

Wydawnictwo Znak

Premiera 22.09.2011

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas