Wszyscy patrzą na buty Kadyrowa. Też to zauważacie?

Kobiety, by nieco „urosnąć”, zakładają buty na obcasie. Mężczyźni, nie mogąc skorzystać z tego rozwiązania, czasem sięgają po inne triki, np. w postaci obuwia na grubej podeszwie. Właśnie w takich butach sfotografowano niedawno przywódcę Czeczenii, Ramzana Kadyrowa. Czy kierował nim gust czy chęć dodania sobie centymetrów? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że internet wzbogacił się o kolejny, budzący wesołość obrazek.

Ramzan Kadyrow założył nietypowe obuwie
Ramzan Kadyrow założył nietypowe obuwieTwitter

Ramzan Kadyrow spotkał się z Sieriejem Szojgu

Zacznijmy od wątków poważnych. W czwartek przywódca Czeczenii, Ramzan Kadyrow i szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Szojgu, spotkali się, by omówić dalsze postępowanie na ukraińskim froncie.

"Odbyłem niezwykle owocne spotkanie z rosyjskim ministrem obrony. Dokładnie omówiliśmy kwestie przeprowadzenia operacji specjalnej denazyfikacji i demilitaryzacji w Ukrainie, a także ustaliliśmy szczegóły dalszej współpracy" - napisał Kadyrow na Telegramie (cyt. za Polsat News).

"Wydarzenia": Ich ugryzienie może powodować boreliozę. Lekarz radzi Jak usunąć kleszczaPolsat News

Owe owocne rozmowy uwieczniono na pamiątkowej fotografii. Widzimy na niej, jak Siergiej Szojgu i Ramzan Kadryrow podają sobie dłonie, na tle wystawnie urządzonego gabinetu. Postacie polityków widoczne są od stóp do głów.

I choć ta ostatnia informacja zdaje się być detalem, w tej historii odgrywa kluczową kwestię.

Nietypowe buty Ramzana Kadyrowa

Teraz zaś, przejdźmy do wątków humorystycznych. Część internautów skupiła się bowiem nie na treści rozmów czy samym fakcie ich odbycia, ale właśnie na fotografii. Ich uważne oczy przyjrzały się bowiem obuwiu Kadyrowa, a konkretnie jego podeszwom. Wyjątkowo grubym podeszwom.

Ten drobiazg wystarczył, by zdjęcie zaczęło viralowo rozchodzić się w internecie, stając się podstawą rozmaitych żartów i domysłów, jakoby Kadyrow wybierając ten nietypowy model buta, chciał sprawić wrażenie nieco wyższego.

Czy rzeczywiście tak było? Nie wiadomo. Opierając się na informacjach dostępnych w sieci można stwierdzić jedynie, że  czeczeński przywódca rzeczywiście nie należy do wysokich mężczyzn - ma 168 centymetrów wzrostu.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas