Reklama

Reklama

Wyjątkowa pamiątka po Elżbiecie II trafi na aukcję. Kolekcjonerzy zacierają ręce

26 listopada podczas licytacji samochodów historycznych będzie można kupić jaguar X-Type Estate z 2009 roku, który należał do Elżbiety II. Królowa była jego pierwszą właścicielką i często sama go prowadziła.

Podczas oficjalnych uroczystości członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wożeni są limuzynami marki Bentley, z kolei po swoich wiejskich posiadłościach najczęściej poruszają się terenówkami brytyjskiej firmy Land Rover. Sama królowa Elżbieta II kojarzona jest z produkowanym przez ten koncern kultowym modelem Defender. Monarchini przez lata miała w garażu także szmaragdowozielonego jaguara X-Type Estate. Kiedy udawała się na prywatne przejażdżki, chętnie sama go prowadziła. 

Na aukcję trafi jaguar, który należał kiedyś do Elżbiety II

Właśnie ten samochód będzie można kupić 26 listopada podczas licytacji organizowanej przez specjalizujący się w sprzedaży historycznych pojazdów dom aukcyjny Historics Auctioneers.

Reklama

Jaguar X-Type Estate, którego pierwszą właścicielką była Elżbieta II, został wyprodukowany w 2009 roku. Przebieg ma nieduży - zaledwie 72 544 mile, czyli niecałe 117 tysięcy km. Pod maską kryje się 3-litrowy silnik V6 o mocy 230 KM. Samochód ma automatyczną skrzynię biegów i stały napęd na cztery koła, a także szklany szyberdach, klimatyzację i elektrycznie opuszczane szyby. Wnętrze jest wykończone drewnem czeczotowym i skórą w jasnym odcieniu jęczmienia. Jak czytamy w opisie aukcji, do auta dołączony jest certyfikat Jaguar Trust, który potwierdza, że auto jest kompletne. Nie ma w nim informacji, jak długo samochód był w posiadaniu królowej.

Jaguar licytowany będzie bez ceny wywoławczej. Rynkowa wartość tego modelu w dobrym stanie to dziś w Wielkiej Brytanii jakieś 7-8 tysięcy funtów, ale fakt, że tym samochodem jeździła królowa Elżbieta II z pewnością sprawi, że auto zostanie sprzedane za kwotę znacznie wyższą.

***
Zobacz również: 

Opublikowano zdjęcie grobu królowej Elżbiety II
Co się zmieni w Wielkiej Brytanii po śmierci Elżbiety II? Lista jest bardzo długa
Nie żyje królowa Elżbieta II. Kochała monarchię, a monarchia kochała ją

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy