Za głosem sangomy
Sangoma rzuciła kości... To, co objawiły jej duchy przodków dotyczyło nie tylko siedzącego przed nią Amerykanina i kobiety, która stanie na jego drodze. Dotyczyło całej rasy ludzkiej, a w każdym razie dużej jej części.

Wiktoria, ambitna business woman, leci na wakacje do Kapsztadu w RPA. Planuje długi wypoczynek, ma dołączyć do niej siostra Dagmara, studentka medycyny. Obie myślą, że ich życie jest zaplanowane i poukładane wedle ich życzenia. Nie wiedzą, że bardziej się mylić nie mogą. Wiktoria wplątuje się w międzynarodową aferę, przepowiedzianą przez sangomę. Dagmara nie może dostać się do RPA, gdyż doprowadzony do granic nędzy lud zaczyna rewolucję, więc leci do Kenii. Siostry w najśmielszych snach nie umiałyby wyobrazić sobie, że spokojne wakacje zamienią się w ucieczkę przez najdziksze ostoje Afryki.
A wszystkiemu winna jest tajemnica z czasów Mojżesza, ukrywana przed ludźmi przez potężnych tego świata - królów, templariuszy, przywódców religijnych.
"Za głosem sangomy" jest niezwykłą powieścią przygodowo-sensacyjną, pełną błyskotliwych dialogów i afrykańskich rytuałów, szmanów i magii, które autorka poznała żyjąc w południowej Afryce.
Agnieszka Podolecka - urodzona w Sri Lance, z wykształcenia orientalista, z zamiłowania globtrotter - spędziła w Afryce parę lat. W swym afrykańskim życiu autorka poznała szmanów, egzorcystów, medytowała, rozmawiała z duchami opiekuńczymi. Zgłębia historię, studiuje święte księgi różnych religii, pasjonuje się kulturami pierwotnymi. Efektem jest książka pełna magii, tajemnej wiedzy i obyczajów, nieznanych białemu człowiekowi.
Obecnie Podolecka mieszka w Konstancinie (lub Polsce lub podwarszawskim Konstancinie) z mężem i córkami Wiktorią i Dagmarą. Przeżycia i przemyślenia wyniesione z Czarnego Lądu znajdują odzwierciedlenie w jej książkach.INTERIA.PL jest patronem medialnym książkiAgnieszka PodleckaZa głosem sangomy