Reklama

Reklama

Zabójca mimo woli

Nigdy nie można być pewnym jutra - przekonuje się o tym pewna młoda Rosjanka, która w wyniku okrutnego zbiegu okoliczności w jednej chwili staje się celem przestępców z moskiewskiego półświatka.

Przeszłość zawsze cię dopadnie - o tym nie powinien zapominać jeden z oprawców, za którym ciągnie się widmo popełnionego przed laty przestępstwa. Zemsta jest słodka - tak uważa mężczyzna, który wiele lat temu stracił jedynego syna i zrobi wszystko, by pomścić jego śmierć.

Losy tych trojga splatają się pewnego dnia na peronie moskiewskiego metra i od tej pory żadne z nich nie może już spać spokojnie. Intrygę, w której nie wiadomo, kto jest przestępcą, a kto ofiarą, jest w stanie rozwiązać tylko jedna osoba.
Do akcji po raz kolejny wkracza major Anastazja Kamieńska.
Zabójca mimo woli to nie tylko znakomicie skonstruowana intryga kryminalna, ale także żywe dialogi, świetnie odmalowane tło społeczne i pełnokrwiste postaci. Królowa rosyjskiego kryminału w pełni zasługuje na swoje miano, a Zabójca mimo woli to prawdziwa perła w jej koronie.

Reklama

Aleksandra Marinina urodziła się w 1957 roku we Lwowie, dzieciństwo spędziła w Leningradzie, a w 1971 roku przeniosła się z rodzicami do Moskwy, gdzie ukończyła szkołę muzyczną oraz wydział prawa. Przez dwadzieścia lat pracowała w milicji, zajmując się badaniami kryminologicznymi. Opublikowała w tej dziedzinie ponad czterdzieści prac naukowych i uzyskała stopień doktorski.

W 1992 roku zadebiutowała pierwszą z cyklu powieści o major Anastazji Kamieńskiej, a sześć lat później odeszła z milicji w randze podpułkownika, by zająć się wyłącznie literaturą.

Do dziś książki Marininej zostały przetłumaczone na większość języków europejskich, a także japoński, chiński i koreański, i wydane ogółem w ponad trzydziestu pięciu milionach egzemplarzy.

Cykl o major Kamieńskiej doczekał się także ekranizacji przez rosyjską telewizję NTW.

Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazało się dotychczas sześć powieści z tej serii: Ukradziony sen (2004), Męskie gry (2004), Śmierć i trochę miłości (2005), Gra na cudzym boisku (2005), Złowroga pętla (2006) oraz Kolacja z zabójcą (2007). Wkrótce kolejne. Weź udział w konkursie!
Aleksandra Marinina
Zabójca mimo woli

Wydawnictwo WAB
Dowiedz się więcej na temat: zabójca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy