Zagadka matematyczna, która w kilka sekund pobudza pracę mózgu. Niby prosta, ale wielu popełnia jeden błąd

Łamigłówki z matematyki mają bardzo korzystny wpływ na pracę mózgu. Stymulują kreatywność, poprawiają koncentrację, a także pamięć. Warto wykonywać je regularnie, aby dostrzegać należyte efekty. Czy poradzisz sobie z naszym ćwiczeniem? Przekonajmy się!

Jak dobrze poradzisz sobie z naszą łamigłówką?
Jak dobrze poradzisz sobie z naszą łamigłówką?opracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka matematyczna, która w kilka sekund pobudza pracę mózgu

Rozwiązując ćwiczenia matematyczne, istotne jest zrozumienie poleceń, które czasem bywają podchwytliwe. Następnie warto określić dane i informacje, z jakimi mamy do czynienia. Potem już możemy zacząć wykonywanie obliczeń zgodnie z zasadami matematycznymi.

Dzisiaj przedstawimy ci jedną z takich łamigłówek. Spójrz na poniższe zadanie i postaraj się rozwiązać je w mniej niż 10 sekund. Tylko osoby, które uważały na zajęciach z matematyki, są w stanie to zrobić. Gotowy? Start!

100 : ( 5 x 5 ) - 8 = ?
Spodobała ci się nasza łamigłówka? Kliknij w obrazek i sprawdź inne
Spodobała ci się nasza łamigłówka? Kliknij w obrazek i sprawdź inneopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Oznacza to, że świetnie radzisz sobie z liczbami. Jeśli jednak nie podołałeś naszemu wyzwaniu, to nic się nie stało. Wielu użytkowników popełnia jeden błąd, który potrafi zmienić cały wynik. Warto przypomnieć sobie wcześniej kolejność wykonywania działań, aby mieć pewność, że odpowiedź będzie się zgadzać.

Podczas rozwiązywania danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Zadania powinny być wykonywane od lewej do prawej. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej. 

  • 100 : ( 5 x 5 ) - 8 = ?
  • 100 : 25 - 8 = ?
  • 4 - 8 = - 4
Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas