Reklama

Reklama

Zagubiony klejnot, Scott Mariani

"Zagubiony klejnot" - intrygująca powieść sensacyjna dla fanów Browna, Ludluma i Bourne'a.

W jednej z włoskich galerii sztuki dochodzi do masakry. Czy jej przyczyną mogła być odnaleziona niedawno rycina Goi? Do śledztwa przyłącza się świadek zdarzenia, Ben Hope. "Zagubiony klejnot" to kolejna z serii książka o byłym komandosie SAS. Powieść Scotta Marianiego trafi do rąk polskich czytelników już 16 kwietnia.

Reklama

 Ben Hope był jednym z najlepszych komandosów SAS. Porzucił jednak służbę dla Jej Królewskiej Mości i na północy Francji założył ośrodek szkoleniowy, w którym uczy młodych adeptów trudnej sztuki negocjacji z porywaczami. We Włoszech odwiedza swojego starego przyjaciela z wojska. Jadąc na lotnisko, Ben omal nie potrąca chłopca - jak się okazuje syna konserwatora zabytków, którego efekty pracy prezentowane są właśnie na wernisażu w lokalnej galerii. Goście mogą podziwiać dzieła Leonarda, Moneta czy Picassa. Jeszcze tego samego wieczoru, chłopiec i jego matka stają się ofiarami masakry w galerii sztuki, a złodzieje kradną wyłącznie niewielkiej wartości rynkowej rysunek Goi. Jedyną osobą, która stawia opór bandytom jest Ben Hope. Dzięki swojemu czynowi staje się prawdziwym bohaterem we Włoszech. Postanawia również włączyć się w śledztwo. Okazuje się, że w sprawę zamieszana jest wschodnia mafia i wysoko postawieni politycy. Hope zostaje oskarżony o morderstwo jednego z nich. Czy byłemu komandosowi SAS uda się udowodnić swoją niewinność i rozwiązać zagadkę ryciny Goi?

 "Zagubiony klejnot", powieść sensacyjna z zawrotnym tempem akcji, to doskonała propozycja dla fanów Dana Browna, Roberta Ludluma i Sama Bourne'a. Główny bohater wplątany jest w niebezpieczny spisek i międzynarodowe intrygi. Scott Mariani pokazuje, jak bezwzględna potrafi być mafia, a także jak łatwo jest sterować opinią publiczną. Hope z bohatera w jednej chwili stał się najbardziej poszukiwanym przestępcą we Włoszech. Dręczony wyrzutami sumienia, musi uciekać przed nieznanym wrogiem.

 Scott Mariani dorastał w Szkocji i ukończył studia na Oxfordzie. Zanim napisał swoją pierwszą powieść, pracował jako dziennikarz i tłumacz. Jest autorem cenionych wśród czytelników serii o Benie Hope i cyklu Vampire Federation. Książki o byłym komandosie SAS przetłumaczono na ponad 20 języków, a ich łączna sprzedaż sięga już miliona egzemplarzy. Do tej pory na polskim rynku, nakładem Wydawnictwa Muza SA ukazały się: "Tajemnica alchemika", "Spisek Mozarta", "Skarb heretyka", "Projekt Kammlera" i "Proroctwo Sądnego Dnia".

 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje