Zakonnica zniechęcała do szczepień. Czy wyciągnięto konsekwencje?

Siostra zakonna Rafaela z Kostrzyna nad Odrą nakłaniała dzieci i rodziców do tego, by nie szczepili się przeciwko COVID-19. Robiła to nie tylko po mszy, lecz także na zajęciach religii, które prowadzi w jednej ze szkół. Jakie konsekwencje dosięgnęły zakonnicę za nawoływanie do nieszczepienia się?

Zakonnica przestrzegała rodziców i dzieci przed szczepieniami m.in. po mszy
Zakonnica przestrzegała rodziców i dzieci przed szczepieniami m.in. po mszy123RF/PICSEL

Siostra zakonna, która namawiała dzieci i rodziców do tego, by się nie szczepili, od lat uczy religii w Szkole Podstawowej nr 1 w Kostrzynie. Jak twierdzi jeden z rodziców, po mszy zakonnica rozdawała wydrukowany artykuł traktujący o tym, że szczepienia szkodzą zdrowiu. Dezinformację miała siać również na zajęciach religii w szkole, namawiając dzieci, by nie korzystały ze szczepień przeciwko COVID-19.

Konsekwencje wobec zachowania zakonnicy

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kostrzynie jest oburzona i zdecydowanie potępia zachowanie zakonnicy. Zapowiedziano, że jeżeli sytuacja wydarzy się ponownie, kobieta stanie przed komisją dyscyplinarną. Choć duchowni sprawujący pieczę nad działalnością parafii, a także całej diecezji nie wiedzieli o tym, co robi siostra Rafaela, teraz bardzo krytycznie oceniają jej zachowanie.

Sprawa poruszyła nawet samego burmistrza Kostrzyna, który z wykształcenia jest lekarzem. Gdy dowiedział się o zaistniałym incydencie z mediów, był zbulwersowany.

Jednak jedyną zapowiedzianą do tej pory konsekwencją w stosunku do działań zakonnicy jest postawienie ją przed komisją dyscyplinarną w przypadku, gdy ponownie będzie zniechęcać dzieci i rodziców do szczepień.

„Zdrowie na widelcu”: Zamiennik angielskiego śniadania. Jajka w zdrowym wydaniuPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas