Reklama

Reklama

Zaświadczenie dla chrzestnego za 100 zł! W sieci kwitnie handel

Bycie chrzestnym lub chrzestną to ogromny zaszczyt oraz radość i większość osób z entuzjazmem zgadza się pełnić tę rolę. Od kandydatów na chrzestnych Kościół Katolicki wymaga jednak specjalnego zaświadczenia - i tu często pojawia się problem - nie każdy bowiem spełnia wszystkie wymagania, by je otrzymać. Z pomocą przychodzą jednak portale ogłoszeniowe, gdzie taki dokument można po prostu kupić!

Zaświadczenie dla chrzestnego to dokument, wydawany przez proboszcza w kancelarii parafialnej, który uprawnia do bycia chrzestnym lub chrzestną. Otrzymać go może każda osoba, która skończyła 16 lat, uczęszcza do kościoła i ma przyjęte wszystkie wcześniejsze sakramenty, czyli chrzest, komunię świętą oraz bierzmowanie. Nie mogą go otrzymać rozwodnicy oraz osoby, które prowadzą życie niezgodne z naukami Kościoła.

Czasem więc warunki pozwalające na zostanie chrzestnym są niemożliwe do spełnienia i niektórzy zaczynają szukać innego rozwiązania. Z pomocą mogą przyjść im popularne portale ogłoszeniowe, na których zaświadczenie dla chrzestnego można dostać już nawet za 100 zł! 

Reklama

Zaświadczenie dla chrzestnego za 100 zł. W sieci kwitnie handel dokumentami!

Jak donosi serwis edziecko.pl niewiele trzeba, by szybko i za niewielką opłatą stać się posiadaczem zaświadczenia niezbędnego do zostania chrzestnym. Sprawdzając autentyczność jednego z wielu takich ogłoszeń, dziennikarze serwisu wystosowali maila i otrzymali następującą odpowiedź:

- czytamy na stronie. 

Ceny takich zaświadczeń są oczywiście zróżnicowane, ale dostać można je już za 100 zł!

Co ciekawe, oferta dotyczy także innych zaświadczeń, niezbędnych np. do przyjęcia sakramentu małżeństwa. W sieci kupić można np. zaświadczenie o odbyciu nauk przedmałżeńskich i spotkaniu w poradni planowania rodziny lub, jak podaje portal dziendobry.tvn.pl cały pakiet, w skład którego wchodzi bierzmowanie, spowiedź i wszystkie nauki przedślubne. 

Zobacz również: 

Przepowiednia Aidy na koniec czerwca 2022! "Najlepszy czas!INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chrzestny | kto nie może zostać chrzestnym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy