Reklama

Zbliża się ogromna zmiana pogody. "Wraca jesienny krajobraz"

W najbliższy weekend szykują się duże zmiany w pogodzie. Jeśli potwierdzą się najnowsze prognozy, to czeka nas odwilż i powrót jesiennej aury. W przyszłym tygodniu na zachodzie i południu Polski termometry mogą wskazać nawet 10 kresek na plusie.

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach?

"Czas mroźnej i śnieżnej aury dobiega końca. Wracają jesienne krajobrazy" - informuje serwis twojapogoda.pl. Zmianę odczujemy już w najbliższy weekend, ale zanim to się stanie, przyjrzyjmy się prognozie na czwartek i piątek.

W czwartek w ciągu w całej Polsce dnia przeważnie zachmurzenie na ogół duże, a miejscami wystąpią słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie także marznącego deszczu powodującego gołoledź - o czym informuje IMGW. Termometry wskażą od -3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 1 stopnia Celsjusza na zachodzie, południu i w centrum kraju.

Reklama

W piątek nieco więcej przejaśnień, ale możemy spodziewać się niewielkich opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Na zachodzie i południowym zachodzie należy uważać na gołoledź. Temperatura maksymalna od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do jednej kreski powyżej zera na zachodzie.

Czytaj także: Doświadczeni kierowcy robią tak od lat. Zwłaszcza przed świętami

Weekend przyniesie duże zmiany w pogodzie

"W sobotę z zachodu na wschód kraju będzie wędrować front z opadami, na ogół śniegu, ale na zachodzie śniegu przechodzącego w deszcz. Tam też popada najmocniej. Odwilż coraz mocniejsza" - informuje serwis twojapogoda.pl.

W niedzielę w całym kraju spodziewane są obfite opady śniegu i deszczu ze śniegiem. "Po nich nadejdzie kolejna strefa opadów, tym razem już wyłącznie deszczu, miejscami o charakterze ulew z porywistym wiatrem" - czytamy w  twojapogoda.pl.

Warto wiedzieć: Natrzyj buty, zanim wyjdziesz na śnieg. Domowy patent lepszy, niż drogie środki

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu termometry na zachodzie i południu Polski wskażą nawet 10 kresek na plusie. Dodatnia temperatura ma być również nocami.

"Pokrywa śnieżna błyskawicznie będzie się roztapiać, co może oznaczać miejscami podtopienia dróg i zabudowań, zwłaszcza w obniżeniach terenowych, gdzie będzie się gromadzić woda roztopowa. Najlepiej nie parkować w pobliżu studzienek kanalizacyjnych" - ostrzega twojapogoda.pl. 

Czytaj również: Domowy odmrażacz do szyb za grosze. W mig rozprawi się ze szronem

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody | pogoda | zima | jesień | odwilż
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy