Zestaw zagadek: leśne zwierzęta i rośliny. Czy uda ci się rozwiązać je wszystkie?

Ćwiczenia intelektualne świetnie wpływają na pracę mózgu i mogą być ciekawą formą rozrywki. Dzisiaj przedstawimy mix łamigłówek o tematyce związanej z leśną florą i fauną. Pobudź swoje szare komórki do myślenia, aby twój umysł czuł się dobrze przez resztę dnia. Powodzenia!

Widzisz różnicę?
Widzisz różnicę?opracowanie własneINTERIA.PL

Zagadka z dzikami, która pobudzi twoje szare komórki

Zaczniemy najpierw od czegoś prostego. W następnych zadaniach stopniowo będziemy zwiększać poziom trudności. Na sam początek przygotowaliśmy test na spostrzegawczość, który obudzi twój umysł i polepszy twoją koncentrację.

Poniższy obrazek przedstawia siedem rzędów takich samych dzików. Ale czy, aby na pewno? Może tak się tylko wydawać, jednak jedno ze zwierząt różni się na tle pozostałych. Twoim zadaniem jest dostrzec tę różnicę. Jednak uważaj, zadanie jest ograniczone czasowo, a na jego wykonanie masz tylko 10 sekund. Jeśli chcesz, poznać poprawną odpowiedź wystarczy przesunąć strzałkę na obrazku w lewo. 

INTERIA.PL

Test wiedzy ogólnej. Czy rozpoznasz drzewo po liściu?

Teraz przejdziemy do trochę trudniejszego ćwiczenia, w którym będziesz musiał wykazać się znajomością drzew występujących w Polsce. W tym zadaniu twój umysł zacznie myśleć intensywniej i sięgnie do pamięci z czasów szkolnych. Pozwoli to na rozbudzenie kreatywności i lepiej wpłynie na jakość zapamiętywanych przez ciebie rzeczy. 

Czy uda ci się rozpoznać gatunki roślin po liściu? Podobnie jak w poprzednim zadaniu masz tylko 10 sekund. Jeżeli chcesz, poznać poprawną odpowiedź wystarczy przesunąć strzałkę na obrazku w lewo. 

opracowanie własneINTERIA.PL

Test IQ: Czy uda ci się ułożyć wyraz w określonym czasie?

Ostatnie zadanie należy do najtrudniejszych i musisz wykazać się w nim inteligencją i logicznym myśleniem. Łamigłówki słowne poprawiają funkcje poznawcze, takie jak pamięć, uwaga, czy też szybkość myślenia.

Na poniższym obrazku znajduje się rozsypanka liter. Spróbuj, w mniej niż 10 sekund ułożyć wyraz wykorzystując wszystkie litery. Jeśli chcesz poznać odpowiedź i pełną definicję słowa, wystarczy przesunąć obrazek w lewą stronę.

INTERIA.PL
Nietypowy mieszkaniec Antarktyki. Naukowcy zaobserwowali białego pingwinaAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas