Zestaw zagadek odprężających umysł. Czy uda ci się poprawnie rozwiązać wszystkie ćwiczenia?

Różnorodne łamigłówki i testy umysłowe mogą działać relaksująco. Angażują nasz mózg w taki sposób, aby odciągnąć jego uwagę od codziennych problemów, stresujących myśli i bolączek. Może to przynieść nam ulgę i odprężenie. Skończenie zagadki także pozytywnie wpływa na umysł, gdyż gwarantuje poczucie satysfakcji, która poprawia nastrój. Czy uda ci się rozwiązać nasz zestaw odprężających łamigłówek? Powodzenia!

Mix łamigłówek na odprężenie umysły
Mix łamigłówek na odprężenie umysłyOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Prosta zagadka na logiczne myślenie. Odpręż swój umysł

Zaczniemy najpierw od zagadki, która pobudzi twój umysł do logicznego myślenia. To kluczowa umiejętność, którą wykorzystujemy każdego dnia. Dla wielu osób ćwiczenia to także forma rozrywki przynosząca radość. Spójrz na poniższe polecenie i postaraj się je wykonać w mniej niż 10 sekund. 

Chleb kosztuje 3 zł, masło 6 zł, oranżada 12 zł, a cukier 9 zł. Pytanie: Ile kosztują chusteczki?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe zagadki
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe zagadkiOpracowanie własne/Canva ProINTERIA.PL

Myślisz, że udało ci się rozwiązać naszą łamigłówkę? Jeśli tak, to świetnie. To pierwszy krok do aktywnego wypoczynku. Zagadka była prosta, więc jesteśmy pewni, że sobie z nią poradziłeś. Jeśli nie, to nic się nie stało. Przed tobą jeszcze dwa ćwiczenia, w których możesz wykazać się innymi umiejętnościami. Oto poprawne rozwiązanie: Chusteczki kosztują 9 zł. Cenę ustala liczba samogłosek, gdzie koszt jednej z nich wynosi 3 zł.

Test na spostrzegawczość. Czy twój mózg zauważy tak drobną różnicę?

Zwiększymy teraz odrobinę poziom trudności i skupimy się na twojej dociekliwości. Oto ćwiczenie, które stymuluje mózg tak, aby poprawić samopoczucie i funkcje poznawcze. Na poniższym obrazku znajdują się cztery rzędy takich samych kwiatów. Ale chwila, czy aby na pewno? Jedna z roślin różni się na tle pozostałych. Twoim zadaniem jest znalezienie innego detalu. Na wykonanie tego zadania, także masz 10 sekund. Jeśli chcesz poznać poprawną odpowiedź, wystarczy, że przeciągniesz strzałkę znajdującą się na grafice w lewą stronę. 

 Sprawdź, co czas świadczy o twoich umiejętnościach:

  • mniej niż 5 sekund — jesteś osobą o niebywałej dociekliwości i trudno jest coś przed tobą ukryć; 
  • 5-10 sekund — jesteś człowiekiem spostrzegawczym, jednak warto nad tym jeszcze popracować, gdyż niektóre sprawy mogą być dla ciebie niezauważalne;
  • Więcej niż 10 sekund — twoja spostrzegawczość uległa pogorszeniu i należy się jej przyjrzeć. Regularne wykonywanie zagadek może ci w tym pomóc.

Ćwiczenie matematyczne, które pobudzi szare komórki do pracy

Zatem możemy przejść do najtrudniejszego zadania, które prawidłowo rozwiązanie może przyczynić się do znacznej poprawy nastroju. Dodatkowo na pewno zapomnisz o wszelkich zmartwieniach, jakie ci towarzyszą. Poniżej na obrazku znajduje się zagadka matematyczna. Twoim zadaniem jest rozwiązanie tego ćwiczenia. Jeśli chcesz poznać poprawną odpowiedź — przeciągnij strzałkę w lewo. 

Zagadki i ćwiczenia umysłowe mogą być świetnym sposobem na relaks i poprawę nastroju. Potraktuj jednak dzisiejsze łamigłówki jako formę rozrywki. Pamiętaj, że nad umiejętnościami, takimi jak: kreatywność, logika, czy spostrzegawczość możesz pracować każdego dnia. Wystarczy wykonywać przynajmniej jedną łamigłówkę dziennie, a efekty zobaczysz nawet po tygodniu.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas