Zły nastrój sprzyja produktywności

Dobry nastrój rozprasza? Zdaniem naukowców tak. Jak wskazują najnowsze badania, złość i zły humor mogą sprzyjać koncentracji i zarządzaniu czasem.

Choć zdaniem badaczy zły nastrój może korzystnie wpłynąć na organizację czasu i ogólnie zwiększać produktywność, dotyczy to jedynie ekstrawertyków. Introwertycy, których dopada gorsze samopoczucie, z trudem się koncentrują na pracy.

Reklama

W swoich badaniach Tara McAuley, profesor psychologii na uniwersytecie Waterloo i Martyn S. Gabel, badali wpływ nastroju na efektywność w pracy i zdolność do wykonywania zadań. Eksperci podzielili badanych na dwie grupy - osoby o wysokiej reaktywności (ekstrawertycy) i osoby o niskiej reaktywności (introwertycy).

Badania wskazały, że ekstrawertycy spisywali się lepiej w powierzonych im zadaniach, gdy byli w złym nastroju. Tymczasem produktywność i zdolność introwertyków spadała wraz z pogarszającym się nastrojem.

"Nasze wyniki pokazują, że są ludzie, którym zły nastrój nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz sprzyja myśleniu i korzystnie wpływa na ich produktywność" - komentuje badania McAuley. (PAP Life)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje