Reklama

Zmiana warty

Nie milkną oklaski, nie ustają iluminacje, czy inne projekty, poprzez które społeczeństwo składa podziękowanie i wyraża swój szacunek dla tych, którzy walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu. Jednak takiego podarunku, nikt by się nie spodziewał.

Pielęgniarka czyli bohaterka 

Enigmatyczny, brytyjski artysta uliczny Banksy, na profilu na Instagramie udostępnił swoją nową pracę.
Jest to monochromatyczny rysunek przedstawiający małego chłopca, który bawi się figurkami ulubionych superbohaterów.

Do kosza wrzucił Batmana i Spidermana, bo najwyraźniej już mu się znudzili, teraz ma nową zabawką, podobiznę superkobiety. Pielęgniarka ubrana jest w uniform, twarz ma zakrytą maseczką oraz posiada dodatkowy element stroju, powiewającą pelerynkę.

Jest gotowa do walki, by ocalić świat, bo teraz ona przejmuje nad nim dowodzenie. Autor zatytułował obraz "Game changer", co można przetłumaczyć, "ta, która ustala reguły gry, bohaterka". 

Reklama


Cenny dar  

Jak podaje BBC News, nowe dzieło artysta podarował szpitalowi w Southampton i dołączył do niego krótką wiadomość skierowaną do pracowników placówki.

Napisał: "Dziękuję za wszystko co robicie. Mam nadzieję, że obraz rozjaśni choć trochę to miejsce, pomimo że jest czarno-biały."

Prezes fundacji działającej przy szpitalu, Paula Head, powiedziała, że personel medyczny bardzo przeżywa odejście osób bliskich, przyjaciół i współpracowników zarażonych koronawirusem. Fakt, że artysta światowego formatu podarował swoje dzieło właśnie ich placówce, w tak wyjątkowo trudnym czasie, jest dla wszystkich wielkim wyróżnieniem.

Lekarze i pielęgniarki, którzy pracują ponad siły, dzięki prezentowi od wybitnego malarza, mogą choć na chwilę oderwać się od obowiązków i poobcować ze sztuką oraz podnieść morale. Postanowiono, że dzieło pozostanie na ścianie w pobliżu oddziału ratunkowego do jesieni, kiedy to zostanie zlicytowane na aukcji, a pieniądze rozdysponowane na potrzeby brytyjskiej służy zdrowia.  

Miłośnicy talentu Banksy’ego, jak zwykle nie zawiedli. Kilka godzin po udostępnieniu szkicu na Instagramie post uzyskał 1.5 mln polubień i 20 tys. entuzjastycznych komentarzy.  

***
#POMAGAMINTERIA

Na Farmie Życia w Więckowicach mieszka 10 osób z autyzmem. Żadna z nich nie jest samodzielna, wymagają wsparcia w codziennych czynnościach życiowych. Jeśli Farma nie przetrwa, alternatywą dla jej mieszkańców pozostaje szpital psychiatryczny, koniec czułej opieki, przywiązani pasami do łóżka stracą poczucie bezpieczeństwa, stracą swój dom. Możesz im pomóc! 
Sprawdź szczegóły >> W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu?

Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Banksy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy