Reklama

Reklama

Znamy laureatów Nagrody Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera. Oto oni

W tym roku Kapituła Nagrody Znaku i Hestii im. Józefa Tischnera wybierała laureatów w dwóch kategoriach - pisarstwo i zaangażowanie społeczne. Właśnie wyłoniono zaszczytnych zwycięzców. W uzasadnieniu zaznaczono, że łączy ich odwaga „niezbędna do działania i myślenia na rzecz wspólnoty”.

Nagroda Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera to wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane zasłużonym nieprzerwanie od 2001 roku. Otrzymują je publicyści, a także osoby działające na rzecz społeczeństwa, które swoimi czynami promują między innymi odwagę i wrażliwość na drugiego człowieka.

Kapituła podczas dokonywania wyboru kieruje się wartościami bliskimi za życia księdzu Józefowi Tischnerowi. Szuka tych wzorców u nominowanych, a potem podejmuje ostateczną decyzję.

Nagrody Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera. Oto tegoroczni laureaci

Kapituła wyłoniła już tegorocznych laureatów Nagród Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera. Tym razem wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach - pisarstwo i zaangażowanie społeczne. Kapituła zwracała szczególną uwagę na to, by zdobywcy nagród kontynuowali Tischnerowskie "myślenie według wartości".

Reklama

Nagrodę za pisarstwo otrzymał publicysta, redaktor naczelny czasopisma "Więź" i zaangażowany działacz katolicki Zbigniew Nosowski. "Jury doceniło cykl artykułów "Przeczekamy i prosimy o przeczekanie", w którym Nosowski ujawnił przypadki krycia nadużyć seksualnych w diecezji szczecińskiej i gdańskiej, oraz książkę Nosowskiego "Szukanie nadziei", czyli zbiór najważniejszych publikacji z ostatnich kilkudziesięciu lat" - zaznaczono w informacji prasowej.

W drugiej kategorii - zaangażowanie społeczne - postanowiono wyróżnić dwie organizacje i przyznać nagrodę ex aequo. Tegorocznymi laureatami zostały Grupa Granica i Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej. Kapituła w tym przypadku wzięła pod uwagę zaangażowanie organizacji w niesienie pomocy uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.

***
Zobacz również: 

Zażądał spotkania z papieżem. Odmowa skończyła się aktem wandalizmu

Natura upomniała się o swoje. Opuszczony hotel w Irlandii jest "zjadany" przez rośliny
Tajemnica królewskiej rezydencji. To dlatego mieszkańcy ją opuścili?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nagroda | Laureaci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy