Reklama

Reklama

14-latka wyrusza w rejs

14-letnia holenderska żeglarka Laura Dekker wyruszyła w sobotę z Gibraltaru w samotny rejs dookoła świata - poinformował jej menedżer Peter Klarenbeek. Wyczynu tego zamierza dokonać jako najmłodsza osoba w dziejach.

Według niego, dziewczynka w dobrym nastroju pożegnała się z ojcem i przyjaciółmi, wypływając na swym jachcie "Guppy" o długości 11,5 metrów w podróż, która może potrwać ponad rok.

Pierwotnie podawano, że rejs rozpocznie się w Portimao w południowo-zachodniej Portugalii, ale przybyłe ekipy reporterskie nie zastały tam młodocianej żeglarki. Jak oświadczył później Klarenbeek, wyruszyła ona z Gibraltaru.

W ubiegłym miesiącu holenderski sąd zwolnił Laurę spod kurateli holenderskich instytucji opieki nad dzieckiem, które próbowały udaremnić jej podróż, wskazując na związane z tym ryzyko dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Reklama

Jak twierdzi Marijke Schaaphok, szefowa dysponującej wyłącznym prawem do telewizyjnego relacjonowania rejsu holenderskiej spółki MasMedia, Laura jest dojrzała jak na swój wiek i w Holandii zdała egzamin z samodzielnego prowadzenia jachtu o wielkości takiej jak "Guppy".

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: 14-latka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy