Reklama

Andrzejkowy wieczór

Wigilia św. Andrzeja, popularne Andrzejki to najodpowiedniejszy czas na szukanie swojej drugiej połowy. Wtedy wszystkie znaki na ziemi i wodzie wskazują wybranka każdej z nas. A nawet jeśli nie, to nie ma lepszej okazji na "babski" wieczór.

Wosk, jabłka, szpilki, kluski czy różaniec to nasi sprzymierzeńcy w walce o tego jedynego. Wróżby pokażą nam jego imię, albo co najmniej jego pierwszą literę. Dostaniemy też kilka wskazówek na przyszłość.

Dawniej wierzono, że wszelkie złe moce, duchy zmarłych i zjawy są swatkami tylko panien. Z biegiem czasu wyszło jednak na jaw, że z wróżb mogą z powodzeniem korzystać także mężczyźni. Ale do wszystkiego trzeba być dobrze przygotowanym, bo losowi także należy się odrobina pomocy. I oczywiście zaprosić kilku znajomych, aby emocje były jeszcze większe.

Reklama

Dla lubiących igrać z ogniem

Nieodzownymi atrybutami andrzejkowej wróżki są wosk i klucz z dużą dziurką. Wosk najlepiej roztopić i przelać do miski z wodą przez dziurkę od klucza. Można też spróbować "nakapać" na wodę woskiem prosto ze świeczki, wymaga to jednak większej precyzji. Gdy odlew zastygnie, należy obejrzeć jego cień na ścianie. Kształt, jaki się ukaże, powinien dać wskazówkę co do profesji lub upodobań mężczyzny przeznaczonego wróżącej kobiecie. Jest też inna wersja tej wróżby, która mówi, że co zobaczysz w wosku, przytrafi ci się w nadchodzącym roku. I tak np. orzeł oznacza osiągnięcie zamierzonych celów, kwiat - smutek, gwiazda - powodzenie, anioł - szczęście a serce - wielką miłość.

Dla domyślnych

Kolejna wskazówka zaklęta jest w jabłku. Aby ją odszukać, należy uzyskać z niego jak najdłuższą obierkę, a potem rzucić ją za siebie. Litera, w którą się ułoży, będzie pierwszą literą imienia obiektu naszych poszukiwań.

Dla mało domyślnych

Jeśli znudziło Ci się wymienianie wszystkich interesujących osobników, jakich znasz, zapisz na małych karteczkach imiona tych, którzy znajdują się w zasięgu wzroku. Później karteczki włóż pod poduszkę przed zaśnięciem. Zaraz po przebudzeniu jedną z nich wyciągnij. Tak będzie miał na imię twój przyszły małżonek.

Dla zuchwałych

Tym, które nie mogą się doczekać rana, polecić można inny sposób na poznanie TEGO imienia. Wycinamy z kartki serce. Po jednej stronie wypisujemy męskie imiona. Następnie serce odwracamy i nakłuwamy w jednym miejscu szpilką. Na kogo wypadnie... to wiecie, jak sobie potem z nim poradzić.

Uwaga! Dwie ostatnie wróżby po odpowiedniej modyfikacji mogą zastosować również mężczyźni.

Dla lubiących rywalizację

Buty z lewej nogi wszystkich obecnych ustawiamy w rządku naprzeciwko drzwi, jeden za drugim. Który pierwszy przekroczy próg, tego właściciel najszybciej zmieni stan cywilny.

Dla łakomczuchów

Kiedyś wierzono, że przyszłość człowieka może zależeć od kluski, którą ugotuje. W andrzejki panny gotowały kluski. Ta kluska, która najszybciej wypłynęła na powierzchnię, zapewniła swojej kucharce szybkie zamążpójście.

Dla śpiących królewien

W magiczną wigilię dnia św. Andrzeja można też sprawdzić, czy mężczyzna, z którym już jesteś związana ,jest odpowiedni. Wieczorem koło łóżka postaw naczynie. Na jego krawędziach połóż deseczkę, która utworzy "mostek". Przed zaśnięciem poproś narzeczonego, aby Cię przez mostek przeprowadził. Jeśli to uczyni w twoim śnie, będziesz miała szczęśliwe małżeństwo. Jeśli nie... to lepiej to dobrze przemyśl.

Dla niezdecydowanych

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy małżeństwo w ogóle będzie Ci dane. Tajemnicę odkryją trzy talerzyki (przezroczyste się nie liczą), obrócone do góry dnem. Pod pierwszy wkładamy obrączkę, pod drugi różaniec, a trzeci pozostawiamy pusty. Trzeba je kilka razy zamienić miejscami, a potem odkryć jeden z nich. Jeśli trafiłaś na obrączkę, przeznaczone ci jest zamążpójście, jeśli różaniec - zakon, a gdy pod talerzykiem nic nie ma - staropanieństwo.

Dla ostrych babek

Do kubeczka wsypujemy 7 lub 13 szpilek, mieszamy, a następnie wyrzucamy na stół pokryty obrusem. Odnajdujemy w nich zarys litery. Każda z nich przepowiada nam coś innego na przyszłość:

A - podróż lub przeprowadzkę
E - pomyślność w pracy lub szkole
H - szczęście w miłości
K - sukcesy w pracy lub szkole oraz towarzyskie
L - przestrogę przed złodziejami (jeśli litera jest odwrócona przestrzega przed chorobą lub wypadkiem)
M - pomyślną propozycję
N - dobrą passę
T - pomoc przyjaciół
W - przestrogę przed oszustami
V - ostrzeżenie przed osobami, które chcą cię wykorzystać
X - szczęście, które we wszystkim będzie ci sprzyjać.

Nie mamy wątpliwości, że wróżby się spełnią, Polacy są przesądni, wierzą w talizmany i sytuacje, które mogą przynieść im szczęście - potwierdzono to badaniami.

A co mówią gwiazdy? Sprawdź swój horoskop.

PRZEPISY NA WIECZÓR W KOBIECYM GRONIE

Pomyślne wieści trzeba uczcić. Na babski wieczór nie ma nic lepszego niż sprawdzone receptury na alkoholowe, kobiece mikstury.

W wersji niskoprocentowej polecamy przepisy na kilka rodzajów kawy, trunku nieodłącznego plotkom i rozmowom na temat naszych (albo też obcych), ale na pewno interesujących mężczyzn. A na osłodę i chwilę orzeźwienia owocowe koktajle.

Wypadałoby też coś przegryźć. Możemy przygotować smaczne sałatki, ziemniaczane przekąski albo wykazać się zupełnie nowymi umiejętnościami i skorzystać z doświadczeń naszych prababek tworząc menu w stylu retro.

IMPREZA W MIESZANYM GRONIE

A może do damskiego towarzystwa dołączą wasi mężczyźni i znajomi? Dobrej imprezy tak naprawdę nie trzeba organizować. Wystarczy trzymać się kilku imprezowych wskazówek i dbać tylko o dobre humory zaproszonych gości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przyszłość | serce | Andrzejki | wróżby | szczęście | wosk | różaniec | wieczór

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy