Reklama

Reklama

Beta-Karoten dla opalonych

Ładna, oliwkowa skóra - marzenie każdej kobiety może się urzeczywistnić dzięki piciu soków z marchwi lub zażywaniu preparatów z beta-karotenem.

Systematycznie stosowane, nadają skórze delikatnie opalony odcień, chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a tym samym opóźniają procesy starzenia.

Reklama

Piękna i zdrowa opalenizna przez cały rok

Marzenia o ładnej sylwetce i atrakcyjnym wyglądzie skłaniają - szczególnie kobiety - do wielu wyrzeczeń i ryzykownych dla zdrowia zachowań, np. nadmiernego korzystania z solarium. Jednak solarium to nie jedyne miejsce, gdzie jesteśmy narażone na szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych.

Również promienie słoneczne, mimo niewątpliwie pozytywnego wpływu na nasz dobry nastrój, mogą powodować reakcje fotouczulające i być przyczyną starzenia się skóry.

Promieniowanie ultrafioletowe powoduje obniżenie odporności immunologicznej organizmu, przez co przyczynia się m.in. do zmian nowotworowych. Promieniowanie UVB jest najsilniejsze w godzinach od 10. do 15., a jego natężenie jest najwyższe w okresie letnim.

Natomiast nasilenie promieniowania UVA utrzymuje się na tym samym poziomie przez cały dzień, niezależnie od pogody oraz pory roku - zimą jest równie intensywne jak latem. Systematyczne spożywanie beta-karotenu pozwala uchronić skórę "od wewnątrz" przed negatywnymi skutkami promieni UVA i UVB.

Dodatkowo staje się ona bardziej odporna na poparzenia i uzyskuje zdrowy odcień jeszcze przed pojawieniem się na plaży. Także później, gdy wakacyjne podróże staną się tylko wspomnieniem, zażywając np. Beta-karoten Extra firmy Curtis Healthcare, można zachować opaleniznę na dłużej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje