Reklama

Reklama

Chcę przestać rozmyślać o dziecku w pracy

Trudno mi się skupić na pracy, bo cały czas zastanawiam się, jak mój synek znosi rozłąkę, czy coś zjadł i czy udało mu się zasnąć bez płaczu. Jak się uporać z takimi obawami i pokonać stres?

1. Kiedy poczujesz, że zaczynasz tęsknić za maluchem, po prostu zadzwoń do domu. Podczas krótkiej rozmowy dowiesz się, że wszystko jest w porządku i przestaniesz się zadręczać.

2. Jeśli w danej chwili nie możesz się skupić na zadaniu, oderwij się od niego. Stań na moment przy oknie, przejdź się po korytarzu, zjedz jabłko i zaplanuj, jak spędzisz czas z maluchem, gdy wrócisz do domu.

3. Porzuć myśli, że nie jesteś supermamą, która poświęca całą siebie dla dziecka. Porozmawiaj z koleżankami, które przeszły to samo, co ty. Ideałów nie ma, a z czasem nad tęsknotą daje się zapanować. Dla swojego dziecka i tak jesteś najlepszą na świecie mamą!

Reklama

4. A jeśli twoja tęsknota będzie się przedłużała i nic jej nie wyleczy, posłuchaj swojej intuicji i znajdź nowe rozwiązanie. Może będziesz mogła np. zmniejszyć liczbę godzin pracy albo przedłużyć urlop. Jeśli czujesz, że taki wybór jest właściwy, to z pewnością masz rację. Nie bój się działać.

Mam dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje