Reklama

Reklama

Codziennie nowy romans

Czy można zakochiwać się codziennie na nowo w tej samej osobie? Chociaż wydaje się, że to niedościgły ideał związku, możemy zadbać, aby relacje w naszym związku z czasem nie straciły barw.

Intensywne emocje towarzyszące pierwszemu zauroczeniu nie trwają wiecznie, ale to nie oznacza, że musimy poddać się szarej rzeczywistości. Jeżeli nie chcemy stać się znudzoną parą spoglądającą na siebie nawzajem z niechęcią i zastanawiającą się gdzie się podział tamten chłopak i tamta dziewczyna nie pozwólmy wygasnąć uczuciu i namiętności. Kosztuje to wprawdzie sporo energii, ale jest to wysiłek który warto podjąć.

Szczególne dni

Święto to moment przełamania codziennej rutyny. Wprowadźcie do swojego kalendarza wasze prywatne święta - dni w których będziecie sobie przypominać jak ważni jesteście dla siebie nawzajem. Mogą to być imieniny, urodziny i ważne dla waszego związku rocznice. Celebrujcie fakt, że jesteście razem, ale nie ograniczajcie się do ustalonych dat. Reagując spontanicznie z pewnością znajdziecie wiele okazji do wspaniałej zabawy.

Reklama

Randki i wyznania miłosne

Wyznania miłosne są ważne na początku znajomości, a na randki chodzą tylko osoby, które nie mieszkają razem - to kolejne mity, które lepiej szybko odłożyć na półkę, jeśli się chce uniknąć rutyny w związku. Nawet prowadząc wspólne gospodarstwo domowe możecie zapraszać się na romantyczne schadzki, prawić czułości i komplementy, wyznawać uczucia. To właśnie takie zachowania podnosiły temperaturę waszych pierwszych spotkań, dlaczego więc teraz mielibyście z tego zrezygnować? Sącząc egzotyczne drinki w przytulnej kawiarence możecie odkrywać się na nowo. W domowych pieleszach, kiedy paradujecie w szlafrokach, dresach czy przydeptanych kapciach może to być o wiele trudniejsze.

Miłosne odszkodowania

Odwołanie służbowego spotkania przychodzi często trudniej niż rezygnacja z kolacji ze współmałżonkiem. Tymczasem nie ma powodu żeby traktować najbliższą osobę gorzej niż kontrahentów. Starajcie się dotrzymywać umów, ale kiedy nie jest to możliwe "wypłacajcie" miłosne odszkodowanie. Innymi słowy postarajcie się jakoś wynagrodzić drugiej osobie przykrości. Miłosnym odszkodowaniem może być masaż lub wspólna kolacja. Stosując taka metodę nie tylko łagodzicie skutki rozczarowania, ale zyskujecie pretekst do zorganizowania przyjemnych chwil we dwoje.

Na podstawie książki Claudii Hartmann "Rytuały dla dwojga"

Zobacz też:

Czy jesteście dobraną parą?

Czy potrafisz zakochać się od pierwszego wejrzenia?

Czy jesteś zazdrosna?

Czy Twojemu chłopcu zależy na Tobie?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje