Reklama

Reklama

Jak począć bliźnięta?

Rodzenie bliźniaków to cecha rozrodcza, którą dziedziczy się po przodkach ze strony kobiety. Jeśli bliźnięta występują w rodzinie mężczyzny nie stanowi to gwarancji na powtórzenie tego we własnym przypadku.

Eksperci są zgodni co do tezy, iż poczęcie bliźniąt uzależnione jest od wieku przyszłej matki oraz preparatów z kwasem foliowym stosowanych przed zajściem w ciążę.

Reklama

Kobietom, które chciałyby mieć dwoje dzieci "za jednym zamachem" zaleca się poczekanie z ich poczęciem. Tu zasada jest taka: im starsza kobieta, tym większe szanse na poczęcie bliźniąt. Kobiety po 35. roku życia mają znacznie większe szanse w tym względzie od dwudziestoparolatek.

W Stanach Zjednoczonych zanotowano w przeciągu ostatnich dwóch dekad wzrost populacji bliźniąt. Uznaje się, iż wynika to z faktu, iż kobiety decydują się na poczęcie dziecka w późniejszym wieku. Największy odsetek bliźniąt i trojaczków notuje się u matek już wiekowych, bo liczących 45-49 lat.

Badania wykazały też związek między zażywaniem kwasu foliowego w czasie przed poczęciem dziecka. Specyfik ten zaleca się wszystkim kobietom, nie wszystkie go jednak stosują. Wśród tych, które używają preparatu zanotowano nieporównywalnie wysoki odsetek bliźniąt.

Dowiedz się więcej na temat: poczęcie | bliźnięta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje