Reklama

Reklama

Kobieca, znaczy jaka?

Zaczyna budzić się we mnie potrzeba walczenia o to, co kobiece a co zostało zdeptane przez to, co męskie. Przeraża mnie fakt, że media przepełnione są seksem w wykonaniu kobiecym. Tak jakby kobiety wiedziały, że tylko w ten sposób dotrą do umysłów płci przeciwnej. Nie wiem ile czasu, w ciągu całego życia, poświęcamy na dbanie o własną urodę. Robimy to, żeby czuć się dobrze psychicznie. Żeby podobać się mężczyznom, myśleć, że jesteśmy piękniejsze od innych. Oczywiście nie jest to regułą. Są jeszcze na tym świecie normalne kobiety, które wiedzą, co to wewnętrzne piękno. Znają delikatność. Troskę. Czułość, wybaczenie i akceptację. Radość, śmiech, fantazję. Takie kobiety przeżywają orgazm z miłości. Gardzą tanimi romansami Znają fascynację i poświęcenie. Nie chodzi mi o to, by stać się zagorzałą feministką w spodniach i z papierosem w ustach, która uważa, że może wszystko. Że jest w stanie poradzić sobie sama. Tak nie jest. Kobieta potrzebuje mężczyzny. Jego czułości, opieki i odpowiedzialności. Ale dosyć z zatracaniem siebie dla innych.

Reklama

Kobieta jest kapłanką. Ma odnaleźć w sobie Boginię, Matkę, Wróżkę, Powiernicę, Przyjaciółkę. Mocno wierzę w to, że ciało jest świątynią dla duszy.

Dlatego powinna troszczyć się o własne ciało nie dla mężczyzn czy innych kobiet. Powinna to robić z szacunku dla siebie. Kobieta ma być silna i delikatna zarazem. Umieć decydować o sobie i pozostawać jednocześnie pod skrzydłami ukochanego mężczyzny. Rozróżniać biały od czarnego, ale zauważać też szary. Z największą odpowiedzialnością rodzić i wychowywać dzieci. Być oparciem dla partnera? a kiedy trzeba? tańczyć w deszczu, domagać się apogeum rozkoszy, stawiać na swoim. Żadna kobieta nie urodziła się po to, by zastępować mężczyznę. Żadna kobieta nie urodziła się po to, by w najbardziej tandetny czy upokarzający sposób zdobywać miłość.

Kobieta istnieje po to, by odnaleźć w sobie Anioła a następnie być drogowskazem dla innych.

Tekst jest pracą konkursową na temat "Kobieca, znaczy jaka...".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy