Reklama

Reklama

Przechytrzyć czas

Trzeba zdrowo żyć i umiejętnie pielęgnować ciało.

To nieprawda, że bezlitosny czas każdego traktuje okrutnie. Niełaskawy jest głównie dla tych, którzy w ogóle o siebie nie dbają. Przysparza im kilogramów, zmarszczek, zwiotczałej skóry, cellulitis. Ci, którzy troszczą się o swoje ciało, mają szansę dłużej wyglądać młodziej i mieć dzięki temu lepsze samopoczucie. Zwłaszcza, że coraz skuteczniej pomaga im w tym przemysł kosmetyczny i specjaliści od poprawiania urody.

Zdrowo żyć

Na nasz wygląd, jakość skóry i ciała ogromny wpływ ma tryb życia i sposób odżywiania. Doświadczona kosmetyczka od razu pozna, czy ktoś pali papierosy, wypija litry kawy, unika świeżego powietrza, a spać kładzie się po północy.

Reklama

Na naszej twarzy natychmiast ujawniają się błędy żywieniowe i szkodliwe nawyki, takie jak raczenie organizmu nikotyną, kofeiną, czy alkoholem. Ale nie tylko to. Brzydka "pamiątka" w postaci worków pod oczami, pozostaje, na przykład, po nieumiejętnym odchudzaniu się, w czym celują młode dziewczyny. Ślady na twarzy pozostawia też niewłaściwa dieta. Szkodzi jej nie tylko nadmierna ilość mięsa i tłuszczu, lecz także... surowych jarzyn i owoców, które przywykło się uważać za bardzo zdrowe.

A co nam pomaga zachować młody wygląd? - Bezstresowy tryb życia, spokój i uśmiech na twarzy. W pełni jest to nieosiągalne, ale można przecież patrzeć pogodniej na świat i żyć spokojniej.

Domowa pielęgnacja

Jeśli traktujemy naszą twarz i ciało tak jak na to zasługują, to odwdzięczają się nam dobrym wyglądem. Źle traktowane prezentują się kiepsko. Na dobry wygląd trzeba sobie zapracować codzienną, staranną pielęgnacją w domu.

W sklepach jest tak dużo preparatów, że nieraz nie wiemy, który wybrać. Czym się więc kierować kupując nowy krem?

Przede wszystkim rodzajem skóry i "problemem", który występuje - zmarszczkami, popękanymi naczynkami krwionośnymi, zwiotczeniami, podrażnieniami. Krem, który kupimy, ma pomóc w ich zlikwidowaniu lub złagodzeniu.

Warto też zainwestować w inne kosmetyki, np. krem pod oczy, mleczko i tonik. Podstawą dobrego makijażu jest przecież dokładne oczyszczenie skóry. Jeśli tego nie zrobimy wieczorem, skóra w nocy nie wypocznie i na drugi dzień będzie szara i zmęczona.

Nie należy zmywać wodą, która zbyt ją wysusza. Jeśli to robimy, to potem obowiązkowo powinnyśmy przetrzeć twarz mleczkiem lub innym preparatem nawilżającym. Rano wklepujemy w twarz krem nadający się pod makijaż, kładziemy lekki podkład i delikatnie się malujemy. Z makijażem nie warto przesadzać.

Zabiegi profesjonalne

Domową pielęgnację twarzy i ciała, która jest bardzo ważna dla zachowania młodego wyglądu, uzupełnia pielęgnacja profesjonalna, przeprowadzana w salonach kosmetycznych. Kiedyś polegała tylko na czyszczeniu skóry i masażu. Dzisiaj obejmuje dziesiątki specjalistycznych zabiegów - począwszy od liftingujących - poprzez oczyszczające, głęboko nawilżające, antystresowe, odchudzające, rozjaśniające, ujędrniające, masujące i wiele innych. Za ich pomocą wygładza się twarz, kształtuje sylwetkę, koryguje wady wyglądu. Zabiegi w salonach kosmetycznych można stosować w każdym wieku.

Współczesny gabinet kosmetyczny pielęgnuje ciało od stóp do głów. - Każda jego część może być poprawiona i odmłodzona tak, by mijające lata zostawiały na nich jak najmniej śladów.

MWMedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje