Refleksje na lotnisku

- Czasem przyzwyczajamy się do tego, co widzimy w filmach i zapominamy o prawdziwej historii - powiedział mój znajomy, kiedy patrzyliśmy na lotnisko w Miami.

Mojżesz rozdziela wody

- Pamiętasz "Dziesięć przykazań"?

Reklama

- Oczywiście pamiętałem ten film. Mojżesz, którego zagrał Charlton Heston, podnosi w którymś momencie swoją pałeczkę. Sprawia, że wody rozstępują się i Żydzi mogą przejść na drugą stronę.

- W Biblii jest inaczej - mówi mój znajomy. - W Biblii Bóg każe Mojżeszowi wypowiedzieć słowa: "Niech dzieci Izraela idą naprzód". Dopiero kiedy Żydzi zaczynają iść, Mojżesz podnosi swoją pałeczkę i zmusza Morze Czerwone do rozstąpienia się.

Odwaga na drodze sprawia, że droga staje się widoczna.

Święty Augustyn i logika

Święty Augustyn stał się człowiekiem religijnym dzięki prostemu znakowi. Przez kilka lat Augustyn szukał filozoficznej odpowiedzi na pytanie o sens życia. Pewnego popołudnia w ogrodzie przed swoim domem w Mediolanie Augustyn doszedł do wniosku, że poniósł klęskę w swoich poszukiwaniach. Kiedy zastanawiał się nad tym, usłyszał głos dziecka, które przechodziło ulicą, śpiewając: "Weź to i przeczytaj! Weź to i przeczytaj!"

Chociaż Augustyn kierował się zawsze logiką, postanowił otworzyć pierwszą książkę, którą miał pod ręką. Była to Biblia. Augustyn przeczytał fragment ewangelii Świętego Pawła i znalazł tam wszystkie odpowiedzi, których szukał.

Tak więc dzięki logice Augustyn poznał wiarę i stał się jednym z największych teologów Kościoła.

Znaczenie prawdy

Ludzka rasa popełniała najgorsze zbrodnie w imię prawdy. Mężczyźni i kobiety płonęli na stosie. Niszczono dobytek kulturalny całych cywilizacji. Ci, którzy szukali innej drogi, byli wyrzucani na margines.

Pewien człowiek został ukrzyżowany w imię "prawdy". Lecz zanim umarł, pozostawił wspaniałą definicję prawdy.

Prawda nie daje nam pewności. Nie daje nam głębi. Nie czyni nas lepszymi od innych. Nie zamyka nas w więzieniu uprzedzenia.

Prawda daje nam wolność.

"Znaj prawdę, a prawda uczyni cię wolnym" - powiedział Jezus.

Życie artysty

Chcę cieszyć się wszystkimi darami, które dostałem dziś od Boga. Łaski nie można ocalić i zostawić na później. Nie istnieje bank, w którym można przechować otrzymane względy i wykorzystać je tak, jak chcemy. Jeśli nie będę cieszyć się tymi błogosławieństwami teraz, stracę je na zawsze.

Bóg wie, że jesteśmy artystami życia. Jednego dnia daje nam dłuto do rzeźbienia, innego pędzle i farby. Czasem daje nam pióro do pisania. Ale nigdy nie używamy dłuta do tworzenia obrazów. Czyń swój cud każdego dnia. Muszę zaakceptować dzisiejsze błogosławieństwo i tworzyć za pomocą tego, co mam. Jeśli zrobię to z dystansem i bez poczucia winy, jutro otrzymam więcej.

Dowiedz się więcej na temat: wody | woda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje