Reklama

Reklama

Rozterki przed Dniem Dziecka

Co roku rodzice stają przed dylematem: jaki prezent sprawić swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka. Do wyboru mają masę gadżetów - od pluszaków po laptopy. Rzecz jasna, w zależności od grubości portfela...

Istnieje mnóstwo możliwości wyrażenia swoich uczuć dziecku tego szczególnego dnia. Klasycznym jest obdarowanie prezentem. Każdy prezent, nawet ten najmniej kosztowny, jest dla obdarowanego świadectwem pamięci i sympatii. Taki komunikat dla dziecka, otrzymany od rodziców, jest szczególnie ważny - twierdzą psycholodzy.

W ten dzień dzieci oczekują czegoś wyjątkowego, co będzie się różniło od prezentów kupowanych bez okazji. Zatem, jeśli na co dzień kupujemy dzieciom słodycze, w Dzień Dziecka obdarujmy je zabawką. Jeśli często możemy sobie pozwolić na podarowanie naszym pociechom czegoś kosztownego, tego dnia poświęćmy mu po prostu swój czas. A jeśli zazwyczaj dostaje od nas drobiazgi, zaskoczmy je większym prezentem.

Reklama

W wybieraniu prezentu nie myślmy stereotypowo. Nie tylko chłopcy ucieszą się z gry, telefonu czy komputera. Nie tylko dziewczynkom sprawi radość szałowy ciuch czy kosmetyk. Zastanawiając się, czym obdarować naszą pociechę, postarajmy się dostrzec i określić jej indywidualność, zainteresowania, marzenia - a wtedy łatwo znajdziemy odpowiedź na pytanie, czego pragnęłaby dla siebie w ten świąteczny dzień.

Anna Góra

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prezent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje