Reklama

Reklama

Sprawdź, jak to się robi

1. Zacznij od przygotowania wody. Przegotuj ją, a potem zaczekaj, aż ostygnie do temperatury pokojowej. Specjalną wodę dla niemowląt (np. Humana, Gerber) tylko podgrzej, o ile po otwarciu była przechowywana w lodówce nie dłużej niż 24 godziny.

1. Zacznij od przygotowania wody. Przegotuj ją, a potem zaczekaj, 
aż ostygnie do temperatury pokojowej. Specjalną wodę dla niemowląt (np. Humana, Gerber) tylko podgrzej, o ile po otwarciu była przechowywana w lodówce nie dłużej niż 24 godziny.

Następnie wlej do butelki odpowiednią jej ilość, zgodnie z tabelą żywieniową, umieszczoną na opakowaniu mleka modyfikowanego.

2. Wsyp do butelki odpowiednią ilość mieszanki, zgodnie z zaleceniami producenta, i energicznie potrząśnij butelką, aby wymieszać proszek z wodą. Używaj miarki dołączonej do opakowania. Powinna być ona pełna, a jednocześnie płaska. Zachowuj właściwe proporcje mleka i wody. To gwarantuje, że pokarm jest lekkostrawny, a maluszek otrzymuje odpowiednią ilość składników odżywczych.

3. Sprawdź, czy pokarm ma odpowiednią temperaturę (optymalna to 35°C).

Reklama

W tym celu wylej na przegub kilka kropli. Jeśli chcesz podać dziecku kaszkę mannę w postaci półpłynnej, najpierw namocz ją w małej ilości zimnej wody. Potem wlej ją na wrzątek, ugotuj do miękkości i dodaj odpowiednią porcję do mleka modyfikowanego. Do karmienia kaszką używaj specjalnego modelu smoczka z nacięciem w kształcie krzyżyka lub rowka.

4. Po zakończeniu karmienia wylej z butelki resztki pokarmu. Następnie wszystkie akcesoria starannie umyj w delikatnym płynie do mycia naczyń (butelkę wyszoruj specjalną szczotką) i opłucz pod bieżącą wodą. Na koniec wysterylizuj je (jeśli brzdąc nie skończył pół roku) albo przelej wrzątkiem. Najlepiej mieć tyle zestawów do karmienia - butelek

i smoczków - ile posiłków maluch je w ciągu doby.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: butelki | wody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy