Reklama

Reklama

Święto zakochanych XXI wieku

Jak dziś traktujemy walentynki? W którą stronę zmierza Święto Zakochanych? Proces globalizacji sprawia, że mamy dziś możliwości technologiczne o jakich jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie marzyliśmy.

Ewolucja technologii związana jest z życiem ludzi i w znaczący sposób na nie wpływa, a nawet kreuje wzorce zachowań. Najbardziej wpływowym medium staje się internet. Robimy tu zakupy, poznajemy przyjaciół, a nawet znajdujemy miłość. W tę rzeczywistość wpisują się walentynki. Tak bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, w Polsce dopiero rozwijają skrzydła a dzięki internetowi zyskują także nowy wymiar.

Reklama

Wielu z nas podchodzi do walentynek z dystansem, ponieważ nie akceptuje zmian, które zachodzą w otaczającym nas świecie. Nie podoba nam się komercjalizacja świąt oraz ich masowy charakter, który nie przystaje do polskiej tradycji rodzinnych spotkań. Dawniej zazdrościliśmy innym kolorowych świąt, teraz okazuje się że obierając "zachodni" kierunek zmian nie byliśmy gotowi i nie rozumieliśmy, jakie wiążą się z tym konsekwencje. Nagle zetknęliśmy się również z procesem globalizacji i uniformizacji. Wszystko to powoduje, że ciągle mamy kłopoty z przystosowaniem się do szybkich zmian cywilizacyjnych oraz ich skutków ubocznych.

Dowiedz się więcej na temat: rzeczywistość | XXI wiek | zakochanych | kwiaty | święto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje