W obronie teściowej

Matka Polka cieszy się w Polsce ogromnym szacunkiem. Jej opiekuńczość, zapobiegliwość i skłonność do poświęceń wychwalane są pod niebiosa. Ale tylko do czasu, gdy dzieci dorosną i założą własne rodziny.

Matka Polka z hukiem spada wtedy z piedestału w otchłanie iście piekielne. Staje się teściową. Obiektem kpin i niewybrednych żartów. Często okrutnych. Ich motyw przewodni to życzenie śmierci, które w naszej kulturze stanowi tabu. Tak, ale z wyłączeniem teściowych.

Reklama

"Jak długo należy patrzeć na teściową jednym okiem? Aż muszka się zgra ze szczerbinką." "Jaka to jest teściowa na 102? Sto metrów od domu i dwa metry pod ziemią." "Tato, dzik zaatakował babcię. Jak sam zaatakował, to niech sam się broni" - wyczytałam w ostatniej "Polityce".

Raport "Jak oswoić teściową" kończy się optymistycznie: "W odwiecznej wojnie synowej z teściową przyszedł chyba dobry moment na zawieszenie broni". Ale nim do tego dojdziemy, czeka nas kilka stron pełnych stereotypów.

Najpierw przykłady z życia wzięte, w jedynie słusznej interpretacji. "Teściowej Marty udało się rozbić jej małżeństwo w kilkanaście miesięcy, mimo że mieszkała w odległości 200 kilometrów." To potwierdza regułę, że najlepsza odległość to dwa metry pod ziemią, bo każdą inną teściowa pokona bez trudu. Jak nie na miotle, to przez telefon.

Teściowa Marty dzwoniła, instruowała, otwierała wyciągi z banku, bo przychodziły na jej adres. Dlaczego? "Robert był zameldowany u rodziców, więc tam przychodziły wyciągi z naszego konta" - wyjaśnia Marta. - "Miała pełną kontrolę nie tylko nad naszymi finansami, ale nad całym życiem, bo po najdrobniejszej kłótni mój mąż łapał za telefon, żeby poskarżyć się mamusi."

Zdawać by się mogło, że sprawa jest oczywista. Facet nie dojrzał do małżeństwa. Nie dość, że nie potrafi zmienić adresu do korespondencji w banku, to do konfliktów z żoną włącza matkę. "Gdy Marta zaszła w ciążę, z jej małżeństwem było już naprawdę źle. Przy którejś kłótni Robert uderzył Martę." Ale to teściowa rozbiła małżeństwo, bo stanęła po jego stronie. Tak wynika z raportu "Polityki".

Dowiedz się więcej na temat: Polka | skazani | Matka Polka | matka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje