Reklama

Reklama

Zielona moda - Ekofashion Weekend

Weekend 23-24 stycznia w Krakowie upłynie pod znakiem stylu eko! Zjednoczy instytucje zajmujące się modą jak i szeroko pojętą ekologią.

Weekend 23-24 stycznia w Krakowie upłynie pod znakiem stylu eko! Zjednoczy instytucje zajmujące się modą jak i szeroko pojętą ekologią.

Nauka i inspiracja do przerabiania ubrań, nowoczesne projekty z materiałów z drugiej ręki, modne ekotorby czy też artystyczne happeningi to tylko środki do przekazania ważnej idei, że recykling czystych śmieci jest nie tylko "trendy", ale również niezbędny i ważny dla środowiska.

Coraz częściej zastanawiamy się nie tylko nad tym, czy dobrze wyglądamy, ale także czy rzeczy, które nosimy są przyjazne środowisku. Świat zwariował na punkcie mody eko, a Polska idealnie podchwyciła ten trend. Po sukcesie zeszłorocznego pokazu Recykling Multiplikacje przyszedł czas na cały weekend w stylu proekologicznym. Już po raz kolejny Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru wraz z Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. oraz krakowskim MPO postanowiły zaprezentować publiczności nie tylko kreatywne, ale także odpowiedzialne podejście do mody.

Reklama

Ekofashion Weekend rozpocznie się otwartymi warsztatami przerabiania ubrań. Prowadzone przez wykładowców SAPU zajęcia pokażą, w jaki sposób tchnąć nowe życie w znoszony lub nudny ciuch. 23 stycznia w siedzibie szkoły, na Limanowskiego 5 w Krakowie od godziny 14. każdy kto chce się na nauczyć lub tylko zainspirować do renowacji starych ubrań będzie mógł skorzystać z porad profesjonalistów.

Punktem kulminacyjnym Ekoweekendu będzie Junk Fashion Show - pokaz recyklingowy. W sobotę 24 stycznia na wybiegu w Nowohuckim Centrum Kultury studenci SAPU będą przekonywać nas, że możliwa jest moda ze śmieci. Pierwszy rok Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentuje inspirowane geometrią projekty ubrań wykonanych z papieru. Studenci drugiego roku pokażą natomiast stroje z materiałów i ubrań second-hand nawiązujące klimatem do Rosji.

Studenci Szkoły Aktorskiej SPOT także postanowili włączyć się w promowanie idei segregacji czystych śmieci. Przygotują happening na temat tego, że sens ma tylko segregacja czystych śmieci, ponieważ brudne surowce nie nadają się do przetwarzania. Happening zostanie zaprezentowany w połowie Junk Fashion Show i będzie miał na celu przekonanie krakowian do akcji "Żółty worek" realizowanej przez MPO.

Zapraszamy! INTERIA.PL jest patronem medialnym imprezy.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: studenci | szkoły | Kraków | śmieci | moda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy