3 pomysły na udany czas wolny z dzieckiem

Artykuł sponsorowany

W codziennym pośpiechu trudno wygospodarować chwile tylko dla dziecka. Gdy w końcu nadejdą, warto spędzić je tak, by poczuło, że jest dla nas ważne, kochane, a jednocześnie mogło rozwinąć swoje zainteresowania i czegoś nowego się nauczyć.

Ferrero
Ferrero.

Rodzina przed telewizorem to popularny, ale nie najlepszy scenariusz na czas wolny. Choć jesteśmy blisko siebie, tak naprawdę mamy niewielkie szanse, by porozmawiać o tym jak minął dzień, dowiedzieć się, co przeżywa dziecko. Można tak spędzić razem wiele godzin i nie poczuć wzajemnej bliskości. Czasem cenniej­sze dla dziecka są krótkie chwile z mamą, ale za­planowane z myślą właśnie o nim.

1 Wyruszmy śladami jesieni

Czas na świeżym powietrzu z pewnością przy­służy się dziecku. I niech do wyjścia na spacer nie zniechęci was jesienna aura. W ciepłej kurtce, szali­ku, kaloszach można przeskakiwać przez kałuże, podrzucać liście, urządzić slalom między leżącymi na trawniku kasztanami, czy podpatrzeć wiewiórkę, jak zakopuje żołędzie na zimę. Dzięki takiej wę­drówce maluch lepiej pozna przyrodę, poćwiczy i będzie miał okazję wiele opowiedzieć mamie.

2 Porysujmy, ulepmy, zaśpiewajmy

Choć plan dnia wielu dzieci jest dziś przepeł­niony zajęciami dodatkowymi, tak naprawdę po­trzebują one beztroskiej zabawy. Często wystarczą kredki, farby, plastelina, by wesoło spędzić czas, zrelaksować się i porozmawiać. Możecie naryso­wać miejsce, gdzie chcielibyście wybrać się w po­dróż, ulepić bohatera ulubionej książki czy filmu. Potem zrobić przerwę na biszkopt z mlecznym kremem Kinder Mleczna Kanapka i urządzić mały domowy festiwal piosenki. Takie zabawy rozwijają wyobraźnię dziecka i są szansą, by dowiedzieć się o nim tego, co niekiedy zwykłe dziecięce słowa nie są w stanie opisać.

3 Przygotujmy razem kolację

Przyrządzanie posiłków staje się dziś pasją na­wet kilkulatków. Poznawanie nowych smaków, łą­czenie ich w zaskakujące kompozycje może spra­wiać dziecku naprawdę wielką frajdę. Dlatego włącz syna czy córkę w przygotowywanie posiłków. Po­każ, że wcale nie musi to być żmudne zajęcie, które wyłącznie ma zaspakajać głód, a może stać się cie­kawą kulinarną przygodą. To również dobry spo­sób, by nauczyć dziecko większej samodzielności. Poza tym, włączone w domowe obowiązki poczuje się docenione i obdarzone przez mamę zaufaniem.

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas