Czym są naturalne spalacze tłuszczu? | Nauka z Zielares

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem nie tylko estetyczny, choć wiele osób bardzo źle czuje się w swoim ciele, gdy jest go trochę zbyt wiele. Dodatkowe kilogramy mogą w przyszłości poskutkować takimi negatywnymi zjawiskami, jak: problemy ze stawami i kręgosłupem, problemy z sercem, miażdżyca i wiele, wiele innych. Nie każdą nadwagę czy otyłość łatwo zwalczyć. Często problem jest na tyle złożony, że wymaga podejścia interdyscyplinarnego i współpracy wielu specjalistów z różnych dziedzin. Jeżeli jednak trudności są mniej wymagające i pomoże aktywność oraz zmiana diety, to warto do niej włączyć wówczas naturalne spalacze tłuszczu. Co to takiego? Wyjaśnienie znajduje się poniżej.

Na merytoryczną dawkę wiedzy o naturalnych spalaczach tłuszczu zaprasza Zielares.pl - Portal o witaminach, ziołach, supmenetacji i zdrowym stylu życia.

Czym są naturalne spalacze tłuszczu?

To substancje pochodzenia roślinnego, które poprawiają metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczów. Znajdują się w produktach spożywczych, można więc je z powodzeniem włączyć do swojej diety i wykorzystać ich dobroczynne działanie. Taki efekt uzyskuje się, ponieważ do strawienia tych substancji potrzebne są większe nakłady energii niż w przypadku innych produktów. To wymusza zwiększenie wydzielania ciepła, aby to uzyskać należy szybciej spalić nagromadzoną tkankę tłuszczową. W efekcie "podkręcony" zostaje metabolizm i wykorzystana tkanka tłuszczowa.

Naturalne spalacze tłuszczu są bezpieczne i nie wywołują skutków ubocznych. To w połączeniu z wysoką skutecznością powoduje, że stają się coraz bardziej popularne.

Jak działają naturalne spalacze tłuszczu?

W pewnym stopniu sposób działania naturalnych spalaczy został opisany powyżej. Ich skuteczność polega przede wszystkim na podniesieniu temperatury organizmu. Dodatkowo niektóre również zmniejszają apetyt i pozostawiają uczucie sytości na dłuższy czas.

Suplementy diety oparte na naturalnych spalaczach tłuszczu wpływają na zwiększenie wydatków energetycznych (na podniesienie temperatury ciała), a energia czerpana jest przede wszystkim z metabolizmu tłuszczów. Żeby więc wyprodukować odpowiednie ilości energii potrzebnej do strawienia spalaczy, trzeba przyspieszyć metabolizm i szybciej spalić "zapasowe" tłuszcze. Tym samym wykorzystuje się nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Jednocześnie, dzięki spalaczom, zbędne produkty przemiany materii są szybciej usuwane z organizmu, a organizm może sięgnąć do zgromadzonych rezerw.

Dodatkowo pozwalają uzyskać kilka innych pozytywnych rezultatów. Wśród nich wymienia się stabilizację poziomu cukru we krwi oraz oczyszczenie organizmu ze zbędnych substancji.

Skutki uboczne stosowania naturalnych spalaczy

Spożywanie spalaczy tłuszczu w ich naturalnej formie, czyli w produktach spożywczych nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. Trzeba jednak pamiętać, że nie zastąpią one pełnowartościowej i zbilansowanej diety. Mają być wyłącznie jej uzupełnieniem lub rozszerzeniem. Same spalacze nie przyniosą nic zdrowego.

Można też wspomóc się za pomocą suplementów, które w swoim składzie zawierają naturalne spalacze tłuszczu. W tym przypadku warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, rzadko kiedy są to substancje wyizolowane. Z reguły występują w towarzystwie innych składników. Przed rozpoczęciem suplementacji trzeba więc sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na któryś z nich.

Warto też zmieniać co jakiś czas główny spalacz, by organizm nie przyzwyczaił się do jego metabolizowania. Zróżnicowanie w tym zakresie, tak samo jak zróżnicowana dieta, to klucz do sukcesu i szybszego uzyskania efektów.

Najpopularniejsze naturalne spalacze tłuszczu

Skoro więc mowa o różnorodności, warto poznać najpopularniejsze naturalne spalacze.

Na plan pierwszy wysuwają się przyprawy: cynamon, imbir, pieprz cayenne i kurkuma. Cynamon nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale również reguluje poziom insuliny, co przekłada się na zmniejszenie apetytu. Ma więc dwutorowe działanie.

Imbir przede wszystkim hamuje apetyt, pobudza wydzielanie enzymów trawiennych i neutralizuje kwasy żołądkowe.

Pieprz cayenne, tak jak imbir, również hamuje apetyt.

Kurkuma przyspiesza metabolizm tłuszczu i hamuje rozrost kolejnych komórek tłuszczowych. Nie tylko więc pomaga w spalaniu powstałych zapasów, ale również blokuje przed powstawaniem kolejnych.

Ciekawostką może być fakt, że czarna kawa również jest naturalnym spalaczem. Wszystko za sprawą zawartej w niej kofeiny. Działa ona pobudzająco na organizm, a jednocześnie hamuje apetyt.

Kolejnym napojem, który pomoże spalić nadmiarowe kilogramy jest zielona herbata. Przyspiesza ona metabolizm i hamuje apetyt. Działa szczególnie na tkankę tłuszczową z okolic brzucha. Dla uzyskania efektów należy pić kilka filiżanek dziennie.

Można też sięgnąć po suplementy, które w swoim składzie zawierają substancje naturalnego pochodzenia. Warto jednak podejść do nich z rozwagą i nie zapominać o bogatej i zbilansowanej diecie, która jest przy tym bardzo zróżnicowana. Wsparciem dla spalania tłuszczu jest również aktywność fizyczna i rezygnacja z niezdrowych nawyków (podjadanie, alkohol, papierosy). Zdrowy tryb życia sprawi, że efekty będą zauważalne szybciej, będą bardziej spektakularne i utrzymają się dłużej.

Artykuł sponsorowany


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy