Jak dobrać materac przez internet i się nie zawieść?

Wszyscy chętnie robimy zakupy korzystając ze smartfona lub laptopa, bo jest to szybkie, proste i wygodne. To oczywiste. Ale czy da się wyposażyć mieszkanie on-line? Zdecydowanie tak! Choć wydaje się trudne, to wystarczy poznać kilka prostych zasad kupowania materaca w sieci.

Artykuł sponsorowany

Jakie są korzyści zakupu materaca przez internet?

Podstawową zaletą kupowania on-line jest wygoda. Można nie wychodząc z domu, a nawet ze swojego pokoju, odwiedzać niezliczone witryny sprzedażowe w poszukiwaniu wymarzonego materaca. Oszczędzamy wówczas nie tylko czas, ale i pieniądze. Zamiast fizycznie odwiedzać sklepy stacjonarnie, robimy to on-line w bardzo krótkim czasie, nie ponosząc przy tym praktycznie żadnych dodatkowych kosztów. Oprócz tego, proces zakupu przez internet  - od wyboru produktu do dostawy pod drzwi  - jest obecnie bardzo szybki i wygodny. Przewagą zakupów w sieci jest również bardzo szeroki wybór producentów, sklepów internetowych oraz dostępnych modeli materacy w danym przedziale cenowym. Kiedy się już zdecydujemy na konkretny produkt i musimy dokonać zapłaty, możemy to zrobić na wiele różnych sposobów w bezpieczny i szybki sposób. Możemy skorzystać z przelewu, płatności kartą, zapłaty blikiem lub zdecydować się na zakupy na raty. Procedury te są proste, przejrzyste i chronione prawem konsumenckim. Warto podkreślić również, że to my wybieramy materac, a nie sprzedawca, który często ignoruje nasze potrzeby i przekonuje, że dany model jest dla nas idealny, bo jest w promocji lub ma z tego prowizję. Większość producentów oferuje możliwość przetestowania materaca i bezproblemowy zwrot, darmową dostawę i gwarancję. Ale bardzo ważne jest to, że większość badań konsumenckich pokazują, iż trafność zakupionego materaca przez internet jest podobna do tej jak w sklepie tradycyjnym. Jest tak, ponieważ nawet jeśli położymy się na 10 lub 15 minut na materacu w salonie sprzedaży to nie będziemy w stanie z całą pewnością stwierdzić słuszność naszego wyboru.

Sprawdzone marki on-line

Fabryka Dobrych Materacy to polski producent materacy i akcesoriów, który z powodzeniem zdobył uznanie w kraju i za granicą. Od ponad 10 lat zaopatruje Polaków w nowoczesne i komfortowe materace i produkty niezbędne do kompleksowego wyposażenia sypialni. W ofercie firmy znajdziemy cztery linie produktowe: FAMILY, COMFORT+, LUXURY HOME i KIDS. Wszystkie modele dostępne na www.fdm.pl są wykonane z przyjaznych i nieszkodliwych dla zdrowia materiałów: pianek poliuretanowych, termoplastycznych, lateksowych i nowoczesnych rozwiązań jak sprężyny kieszeniowe. Są one wyprodukowane w technologii NanoHard, która przedłuża ich żywotność.  Większość materacy składa się z kilku warstw różnych komponentów połączonych ze sobą tak, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów, wykorzystując unikatowe właściwości i cechy każdej z nich. Ale to nie wszystko. Materace FDM wzbogaca się surowcami pochodzenia naturalnego jak kokos czy gryka. Dzięki temu uzyskuje się takie właściwości jak przewiewność, zróżnicowaną twardość czy antyalergiczność lub odporność na rozwój grzybów czy pleśni. Model Grado jest tego doskonałym przykładem. Składa się ze sprężyn kieszeniowych typu multipocket podzielonych na 7 stref podparcia, które odpowiadają anatomicznej budowie ciała śpiącego. Zwiększa się tym samym komfort spania poprzez uzyskanie zróżnicowanej twardości na całej powierzchni materaca oraz redukcji punktów ucisku. Materac ten posiada podwójny wkład kokosowy, usztywniający jego powierzchnię, a także zapewniający dobrą cyrkulację powietrza. Jest grubszy niż przeciętny model FDM i ma dwa różne stopnie twardości po obu stronach. To rozwiązanie daje możliwość wyboru strony materaca do spania według indywidualnych upodobań.

Aby maksymalnie zwiększyć komfort użytkowników materace są obleczone pokrowcami, które zapewniają np. spowolnienie namnażania się drobnoustrojów, neutralizują wirusy i bakterie. Są też takie, które są nasączone olejkami naturalnym jak aloes czy wyciąg z konopi. Ponadto są przewiewne, odporne na rozciągnięcia i wytrzymałe. Niektóre pokrowce dzięki swojej strukturze nie chłoną wody i są odporne na plamy oraz zabrudzenia. Wszyty zamek błyskawiczny sprawi, że łatwo zadbamy o higienę zarówno wkładu, jak i pokrowca. Są również takie w których zastosowano technologię Purotex®. Tkaniny w niej użyte zawierają mikrokapsułki wypełnione probiotykami, które są w 100% naturalnym środkiem eliminującym alergeny. Dzięki tarciu ciała o tkaninę mikrokapsułki pękają i wchodzą w kontakt z powierzchnią pokrowca materaca. Uwolnione probiotyki zaczynają się namnażać i niwelować znajdujące się na pokrowcu uczulające drobnoustroje.

Jeżeli już ktoś wybrał swój wymarzony materac, może dokupić dodatki jak poduszki, kołdry, prześcieradła i ochraniacze. Co więcej, kupując kilka produktów można stworzyć sobie komplet, gdzie każdy kolejna pozycja jest w niższej cenie. Żeby szybciej i łatwiej dobrać model materaca do swoich indywidualnych potrzeb, można skorzystać z konfiguratora. Po wprowadzeniu do niego kilku parametrów, ukaże nam się lista spełniających nasze oczekiwania materacy.

Same zakupy przez stronę internetową są szybkie, proste i wygodne. Na ewentualny zwrot materaca mamy aż 30 dni, a płatności możemy dokonać przelewem, za pobraniem oraz na dogodne raty. Wysyłka zakupionych towarów jest szybka, pewna i terminowa.

Wszystkie komponenty użyte do produkcji materacy są bezpieczne dla skóry i zdrowia, wykonane przy użyciu klejów na bazie wody oraz technologii neutralnej wobec organizmu ludzkiego. Modele oferowane przez Fabrykę Dobrych Materacy posiadają certyfikat Oeko-Tex®, dotyczący bezpiecznego użytkowania materacy. Potwierdzeniem jakości procesów technologicznych oraz jakości zarzadzania są świadectwa spełniania norm jakości ISO 9001:2015 dotyczącej jakości zarządzania i obsługi klienta oraz ISO 13485:2016, która gwarantuje jakość wyrobów medycznych.

Jak przygotować się do kupna materaca on-line?

·       Aby nasze zakupy były udane, musimy postępować według kilku ważnych zasad. Przede wszystkim powinniśmy określić swoje potrzeby co do twardości i wymiarów materaca. Należy również wziąć pod uwagę naszą masę ciała, męczące nas alergie, dolegliwości kostno-stawowe i inne schorzenia. Powinniśmy też znać cechy i własności materiałów, z jakich jest wykonany wkład materaca. Pomocą służyć może konfigurator lub filtry wyszukiwania znajdujące się na stronie internetowej sklepu.

·       Koniecznie przed zakupem trzeba: zrobić dobry research, porównać ceny, odwiedzić blogi, fora i porady, zapoznać się z opiniami klientów. To będzie nam pomocne przy ustaleniu wymogów dla naszego, nowego materaca.

·       Podejmijmy dobrą i świadomą decyzję, biorąc pod uwagę fakt, że to zakup na lata oraz że śpimy 1/3 doby i ma to wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne.

·       Można także wybrać się do sklepu stacjonarnego i "przymierzyć się" do kilku rodzajów materacy. Nie jest to niezbędne, ale może być pomocne np. w wyborze pokrowca lub ochraniacza na materac.

·       Zalecamy także wybrać firmę, która przedstawia swoją ofertę na atrakcyjnej stronie internetowej, która posiada intuicyjną nawigację, dużo jakościowych zdjęć produktów, jasno opisane parametry i właściwości poszczególnych modeli. Warto sprawdzić, czy na stronie jest podany adres, numery kontaktowe oraz informacje o zasadach dostawy, zwrotu materaca i pieniędzy oraz ewentualnej reklamacji. Dobrze jest wybrać taki sklep, w którym każdy produkt posiada dokładny opis, wizualizacje i dodatkowo można znaleźć w nim podpowiedzi, dla kogo dany model będzie najbardziej odpowiedni.

·       Polecamy wybrać sprzedawcę, do którego mamy zaufanie, czyli jest dobrze znany i rozpoznawalny na rynku, ma dobrą opinie lub brak negatywnej.

·       Wskazane jest także zadzwonić na infolinię danego sklepu oraz posłuchać podpowiedzi i rad profesjonalnego doradcy w kwestii doboru materaca według indywidualnych potrzeb.

·       Trzeba również dowiedzieć się, w jaki sposób dbać o higienę materaca, poznać warunki gwarancji oraz parametry i ostrzeżenia zamieszczone przez producenta.

Dlaczego warto kupić materac nie wychodząc z domu?

Zakupy elektroniczne dają nam wygodę i komfort. Oszczędzamy przy tym czas i pieniądze. Ponadto mamy do wyboru wszystkie modele materacy producentów, a dzięki szczegółowym opisom i zdjęciom możemy wybrać ten idealnie spełniający nasze potrzeby i oczekiwania. Zazwyczaj czas dostawy oraz forma płatności są szybkie i proste. Szczególnie dzisiaj, kiedy czas jest na wagę złota prawie dla każdego, zakupy przez internet materaca do idealne wyjście.

Zapraszamy na zakupy: www.fdm.pl

Artykuł sponsorowany

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy