Kremy na atopowe zapalenie skóry - jak działają? Jaki skład wybrać? Poznaj Atopicin
Artykuł sponsorowany
Kremy na atopowe zapalenie skóry stosuje się po to, by przywrócić prawidłowy stan i zdrowy wygląd skóry i ukoić podrażnioną stanami alergicznymi skórę. Atopowe zapalenie skóry wywołuje podrażnienia, swędzenie i pieczenie, dlatego kremy na AZS muszą być przede wszystkim delikatne i bezpieczne dla skóry. Jak wybrać najlepsze kremy dla osób z atopowym zapaleniem skóry?
Kremy na atopowe zapalenie skóry - jaki powinny mieć skład?
Kremy na atopowe zapalenie skóry należy wybrać odpowiedzialnie. Produkty te nakłada się na wrażliwą skórę, która dotknięta jest chorobą. Aby złagodzić objawy schorzenia i usprawnić proces leczenia należy wybrać odpowiednie kremy, czyli te, które będą bezpieczne, dobrze tolerowane przez skórę z atopią i skuteczne. Wymogi takie spełniają kremy naturalne, bogatych w składniki aktywne pochodzenia roślinnego i mineralnego. Wykazują one szereg korzystnych właściwości, umożliwiających pielęgnowanie skóry i chronienie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Składnik pochodzenia naturalnego o aktywnym działaniu
Działanie i właściwości
Pantenol - koi podrażnienia, łagodzi stany zapalne oraz nawilża skórę.
Masło shea - przyspiesza regenerację naskórka oraz niweluje przebarwienia.
Mocznik - nawilża, zmiękcza oraz regeneruje naskórek.
Olej z ogórka - działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i uelastyczniająco.
Olej lniany - poprawia krążenie krwi. Sprawia, że skóra jest odżywiona i ujędrniona.
Ekstrakt z nagietka - zmniejsza stany zapalne, łagodzi podrażnienia oraz działa kojąco.
Mam atopowe zapalenie skóry. Gdy wybierałam kremy do twarzy, zaczęłam od sprawdzenia ich składu. Chciałam mieć pewność, że nie podrażnią mojej skóry, dlatego postawiłam na naturalne składniki aktywne, a wybór padł na bogaty, emolientowy krem Atopicin. Stosuję go już 3 miesiące i naprawdę polecam - mówi pani Katarzyna z Katowic
Krem na atopowe zapalenie skóry - jak powinien działać?
Krem na atopowe zapalenie skóry powinien w pierwszej kolejności łagodzić objawy atopii. AZS sprawia, że na skórze pojawiają się zaczerwienienia, podrażnienia, a skóra jest osłabiona i wysuszona. Dlatego krem musi wykazywać właściwości odżywiające, nawilżające, wygładzające i łagodzące. Za takie działanie kremów odpowiadają następujące naturalne składniki aktywne, które są gwarancją skuteczności i delikatności produktu:
- Krem na dzień: IBR Dragon (ekstrakt ze smoczego owocu), pantenol, masło shea, olej konopny, olej ze słodkich migdałów, olej z glistnika, niacynamid, mleczko pszczele, ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z zielonej herbaty, witamina E, bisabolol.
- Krem na noc: masło shea, masło cupuaçu, skwalan roślinny, mocznik, olej z awokado, olej z nasion winogron, olej z wiesiołka, bisabolol, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z nasion winogron, witamina E.
- Krem pod oczy: mocznik, skwalan roślinny, olej śliwkowy, masło shea, pantenol, alantoina, betaina, kofeina, kwas hialuronowy, olej z ogórka, olej lniany, olej ze słodkich migdałów, ekstrakt z arniki górskiej, NMF, witamina C, witamina E.
Kremy do skóry atopowej - jakich składników unikać?
Kremy do skóry atopowej powinny bazować na składnikach naturalnych o aktywnym działaniu, które są bezpieczne dla każdej, nawet najbardziej wrażliwej skóry. Dobry i skuteczny krem nie może zawierać w swoim składzie szkodliwych związków, które mogą wywoływać podrażnienia i zaostrzanie objawów schorzenia. Substancje te mogą również wysuszać skórę, pobudzać produkcję łoju czy wpływać na pojawianie się na skórze wyprysków.
Naturalność kremu do skóry atopowej jest gwarancją skutecznej, ale także bezpiecznej kuracji. Kosmetyki te stosuje się po to, aby wzmacniać i uszczelniać barierę wodno-lipidową skóry, aby dobrze chroniła ją przed uszkodzeniami i dodatkowymi czynnikami, które mogłyby podrażniać już wrażliwą i zniszczoną przez AZS skórę - mówi Karolina Formela, kosmetolog
Kremy do skóry atopowej - jak stosować? Jakie są efekty?
Kremy do skóry atopowej należy stosować regularnie, dzięki czemu szybko zaobserwujemy efekty kuracji. Preparaty te zaleca się także stosować profilaktycznie przed wystąpieniem objawów schorzenia oraz w pierwszych jego fazach. Działanie profilaktyczne polega na chronieniu skóry przed szkodzącymi czynnikami, mogącymi wpłynąć na pojawienie się objawów AZS. Dzięki regularnemu stosowaniu odpowiednio dobranych kremów, skóra jest również odpowiednio zadbana.
Jeśli chodzi natomiast o początkowe stadia schorzenia, kremy zlikwidują objawy oraz poprawią proces leczenia. Odpowiednia pielęgnacja skóry na wczesnym etapie sprawia, że leczenie przebiega krócej oraz jest bardziej efektywne. Aby rezultaty stosowania kremów były zadowalające, należy połączyć kurację z odpowiednią dietą.
Choruję na atopowe zapalenie skóry. Na początku miałem bardzo dotkliwe objawy, jednak od razu sięgnąłem po naturalne kremy. Za radą dermatologa stosuję kremy z serii Atopicin. Dzięki nim szybko udało mi się unormować sytuację. Kremy złagodziły uciążliwe pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie skóry - mówi pan Zbigniew z Warszawy
Krem na atopowe zapalenie skóry to kosmetyk, służący do pielęgnowania i ochrony skóry osób chorych na AZS. Preparat powinien mieć naturalny skład aktywny, który gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność kuracji. Ważne jest także to, aby stosować krem regularnie oraz w połączeniu z odpowiednią dietą.
FAQ
1. Czy kremy na atopowe zapalenie skóry powinny zawierać silikony?
Nie, kremy na atopowe zapalenie skóry powinny mieć naturalny skład o aktywnym działaniu. Stosowanie takich kosmetyków, to gwarancja tego, że nie wywołają one uczuleń i podrażnień nawet na wrażliwej, delikatnej skórze. Preparatami tego typu są np. kremy z serii Atopicin. Warto jednak dodać, że nawet najbardziej naturalne kremy mogą wywołać niepożądane efekty na skórze. Dlatego zawsze warto sprawdzać skład i zaznajomić się ze składnikami, które są nieodpowiednie dla naszej skóry.
2. Jak powinnam stosować krem do skóry atopowej, gdy moja skóra jest podrażniona?
Krem należy stosować regularnie, aby efekty były zauważalne. Jeśli skóra jest podrażniona, należy wybrać naturalne kremy na atopowe zapalenie skóry, które będą delikatne i dostosowane do zwalczania objawów schorzenia. Zaleca się wybierać kremy z naturalnym składem aktywnym, ponieważ są one bezpieczne dla wrażliwej, osłabionej i podrażnionej skóry twarzy.
3. Jak wybrać kremy na AZS dla dzieci? Czy powinny mieć specjalny skład?
Tak, kremy na AZS dla dzieci należy wybrać odpowiedzialnie, ponieważ będą one wpływać bezpośrednio na wrażliwą skórę na twarzy dziecka. Dlatego należy sprawdzić to, czy krem ma naturalny skład oraz czy jest przeznaczony dla tej grupy wiekowej. Jest to gwarancja tego, że będzie on bezpieczny dla dziecka oraz skutecznie wesprze proces leczenia.
Bibliografia
- Stress as a precipitant of egzema. Journal of Psychosomatic Research, 16, 323-327
- Silny W., Czarnecka-Operacz M.: Miejsce leków przeciwhistaminowych w terapii alergicznych chorób skóry. Przew. Lek. 2003, 6, 101-107
- Atopowe zapalenie skóry - aktualna wiedza w zakresie zjawisk immunologicznych i możliwości terapeutycznych, Przegląd Dermatologiczny, 96, 145-147
- Gliński, W., Rudzki, E. Alergologia dla lekarzy dermatologów, Lublin 2003
- Czelej. Hanifi n, J.M, Rajka, G. Diagnostic features of atopic dermatitis. Acta Dermato-Venereologica, 1980
- Heszen-Niejodek, I., Atopowe zapalenie skóry (AZS) jako choroba psychosomatyczna: analiza badań 1997
Artykuł sponsorowany